'Impeachment: American Crime Story' Epizoda 9 Rekapitulace: Všechny prezidentovy ženy

Jaký Film Vidět?
 

Nejpůsobivější věc na Monice Lewinsky v této předposlední epizodě Impeachment: American Crime Story je její pokračující lidskost. Pronásledovaná právním aparátem, pověšená na sucho svým bývalým milencem, prezidentem Spojených států amerických, zesměšňována prakticky ve všech oblastech amerického života, stále chce znát jména velkých porotců, kteří ji budou vyslýchat. . Chce, aby jí říkali Monica, ne slečna Lewinská, a těší se na den, kdy jí její manželství změní jméno. I když se ptala na každé sexuální setkání, které měla s Billem Clintonem, v maličké místnosti, kde před očima umírala moucha na koberci, udělala si čas, aby poblahopřála svému vyšetřovateli k těhotenství. Mazel tov, říká.Pro vaše dobro, říká právník v odpovědi, doufám, že tohle je sbohem. Amen s tím.IMPEACHMENT EPIZODA 9 MONICKÁ PŘÍSAHATato epizoda nese název Velká porota podle postupu, který dominuje akci Obžaloba ACS vrhá pozornost nejen na Monicu a její přítelkyni, která se stala nemesis Lindou Trippovou, ale i na další ženy na okraji skandálu. Paula Jonesová, trpělivá nula nezávislého poradce Kena Starra ve snaze obvinit prezidenta, jde pod nůž na plastiku nosu, a pak musí překonat přesvědčení svého posraného manžela Steva, že ve skutečnosti sexuálně uspokojila Billa Clintona, navzdory všemu, co dělá. řekl. V hádce, která následuje, ji neuhodí, ale její tvář je pohmožděná a zakrvácená z operace, což, jak říká, dostala jen proto, že trval na tom, aby se případ stal národní produkcí, místo aby vzal původní dohodu, kterou jí nabídl Clinton's. tým. Udělal jí to, ať už to udělal pěstmi nebo ne.

Pak je tu Juanita Broaddrick (Ashlie Atkinson). Když se k ní přiblížila FBI ohledně prohlášení, které poskytla a popírala jakékoli nevhodné chování Clintonové, změnila melodii a tvrdila, že ji budoucí prezident znásilnil. To by měla být bomba, která by vyloučila pochybení zaměstnavatele, který měl sexuální vztah se stážistou. Ale protože se nemůže vázat na křivou přísahu ze strany Clintona, a protože se ve skutečnosti nezajímá o znásilnění – ve skutečnosti to klasifikuje jako další sexuální šílenec z Clintonovy strany – nezávislý právní zástupce Ken Starr toto obvinění fakticky ignoruje a odsuzuje ho. do další složky na jeho stole. Řekl jsem to předtím Obžaloba ACS zaujala pilně agnostický přístup k vážnějším obviněním vzneseným proti Billu Clintonovi, ale to není omluva pro to, že Starr udělal totéž.A co Hillary Clintonová, Billova manželka? Zkameněla si cestu přes jeho slzavou omluvu v Oválné pracovně, v níž tvrdí, že ona je jediná osoba, na jejíž názoru mu záleží, a že se obrátil k sexu s Monikou jako způsob, jak zmírnit osamělost a úzkost způsobenou jeho mocným postavením. , pocity tak děsivé, že se nedokázal přimět podělit se o ně se ženou, kterou považuje za svou nejlepší kamarádku. Když ale dojde k nátlaku, Hillary je ochotná zavolat kongresmanům, aby bránili jejího manžela a doufejme, že se vyhne impeachmentu. Ať už jsou její pocity ohledně jeho záletnictví a jeho podvodu jakékoli, stále říká, že jejich nepřátelé je chtějí zničit, ať se děje cokoliv. Je to velmi Hra o trůny , Robert-and-Cersei vibe: Možná ho nenávidí za to, že si z ní před zemí udělal blázna, ale ještě víc nenávidí jejich společné nepřátele.

IMPEACHMENT EPIZODA 9 BILL A HILLARY tleskáníAčkoli Moničino svědectví, jak před hlavní porotou, tak jeden na jednoho s advokátkou Karin Immergutovou (Lindsey Broad) – jedinou ženou v kanceláři Starr, která má za úkol řešit záležitosti, které by vypadaly hloupě, kdyby je řešil jeden z jeho mužských přisluhovačů – je ústředním bodem epizody, tón se radikálně změní, když Linda Tripp dorazí svědčit. Na rozdíl od Moniky se nesnaží stýkat se s velkými porotci na lidské úrovni, o nic víc, než se snaží stýkat s kdokoliv na lidské úrovni – až po ty ubohé mízy, kteří se dělí o frontu na kontinentální snídani v hotelu, kde se schovávala, dokud se v jejím domě nepřestal objevovat tisk. (Dokonce ji pak musí její dcera přesvědčit, aby se vrátila domů; Linda prostě nemůže uvěřit, že tu není nikdo, kdo by ji posiloval, jak důležitá je.)

Lindin nejlepší argument pro skeptickou velkou porotu je ten samý, který použila k ospravedlnění nahrávání svých telefonních hovorů s Monikou na prvním místě: Jednala v nejlepším zájmu Moniky. Měl naprostou kontrolu, říká o prezidentovi. Jeho chování bylo bezohledné. Bylo to zneužití moci. Musel jsem to ukončit. Poté pro zdůraznění opakování: I měl na konec to.

IMPEACHMENT EP 9 SHRNUTÍ LINDA TRIPP ZOOM

Velká porota to nekupuje. Poslouchají její tvrzení, že je pronásledována za to, že věděla příliš mnoho o smrti Vince Fostera – že mohl být zavražděn, že v Západním křídle následovalo utajování, že její vlastní život je v ohrožení – se stěží potlačovanou nedůvěrou. Koneckonců, když se tolik bála, co s ní Clintonovi udělají, proč by proboha podobně riskovala život Moniky, o níž tvrdila, že jí tolik záleží? Neuvědomila si, že když pomineme fantazie o vražedných plánech, Monica by na tom byla mnohem hůř, kdyby vše vyšlo najevo, než kdyby bylo vše utajováno? Linda na tyto otázky nemá žádné odpovědi.

Má však samoúčelnou adresu, kterou může doručit americkému lidu. Jsem ty, říká. jsem na tom stejně jako ty. Jsem průměrný Američan. Celý debakl – pravda, ne bezdůvodně – nasměruje jako záležitost mocných sil ve vládě, médiích a zábavním průmyslu, které se na ni vrhly. Ale její potřeba vykreslit se jako mučednice, nad rámec průměrného amerického schticku, je zkázou jejího velkolepého projevu. Byla jsem haněna, že jsem se vydala cestou pravdy, říká. Kupuje to někdo? ano ona dokonce koupit?

Přesto je to Monicaina utrpení, které je středem epizody. Je to výčet každého setkání, které měla s prezidentem, podrobnosti o každém sexuálním spojení, pečlivé popisy toho, kdo se dotkl které části těla jakou částí těla nebo vnějším nástrojem, představa, kdo co komu udělal s úmyslem vzrušit a uspokojit. Poté, co strávil celou sezónu z velké části skrýváním skutečného sexuálního spojení mezi Billem a Monikou před zraky, Obžaloba ACS najednou nám v ní tře tváře, čímž se z nás stává účastník Moničina vleklého veřejného ponižování. Je to mučivá volba ze strany showrunnerky a spisovatelky Sarah Burgessové – a chytrá. Celý národ hladověl po oplzlých podrobnostech aféry Clinton-Lewinsky. Obžaloba slouží nám, dokud to už nevydržíme, a pak nám slouží víc a víc a víc, dokud se to dusit nebude téměř nesnesitelné. A i přesto je Monica stále lidská a humánní a ptá se svého vyšetřovatele, zda čeká chlapce nebo holčičku. Co jsme té ženě udělali? A co o nás vypovídá, že jsme to dokázali?

Sean T. Collins ( @theseantcollins ) píše o televizi pro Valící se kámen , Sup , The New York Times , a kdekoli, kde ho bude mít , opravdu. On a jeho rodina žijí na Long Islandu.

Hodinky Obžaloba Epizoda 9 na FX