Streamujte Nebo Přeskočte

Recenze The Innocent Netflix: Streamujte ji nebo přeskočte?

Jaký Film Vidět?
 

Před několika lety uzavřel Netflix dohodu s autorem Harlan Coben přizpůsobit řadu svých románů. To, co jsme od dohody neočekávali, je, že úpravy budou provedeny v mnoha různých zemích. Nevinný je nejnovější Cobenova adaptace ; vezme akci z USA do Španělska a neztratí žádný z prvků příběhu, díky nimž se román stal hitem před 16 lety. Překládá se však celkový příběh? Přečtěte si další informace.

NEVINNÝ : STREAM TO NEBO SKIP IT?

Úvodní snímek: Muž s leskem pod pravým okem sedí na holičské židli a vlasy mu bzučely ve vězeňské knihovně; kouří cigaretu a bliká zpět k dívce, jejíž pohled ho tam poslal.Podstata: Když byl Mateo Vidal (Mario Casas) na právnické škole, šel se svým bratrem Ismou (Jordi Coll) do klubu. Když v klubu mluví s dívkou jménem Eva (Ariadna Carbol), jeden z jejích přátel, Hugo (Alejandro Albarracín), začne žárlit a vybojuje s Ismou boj, který si vezmou venku. Mat je vtažen do rvačky a při tom omylem zabije muže jménem Daniel (Eudald Font), když ho tlačí dolů na nějaké kameny a rozlomí mu hlavu.Mat dostane čtyři roky za vraždu z nedbalosti a překonává potíže ve vězení. Odchází na dovolenou, když jeho rodiče náhle zemřou; potká ženu jménem Olivia Costa (Aura Garrido); zasáhli to, ale musí ji postavit, když se vrátí do vězení, aby dokončil svůj trest. Po svém propuštění však obnovuje svůj život; Isma mu dá práci v jeho advokátní kanceláři a poté, co projde barem, z něj udělá partnera. Olivia, kdysi blondýnka, ale nyní brunetka, se vrací do jeho života, když se zúčastní setkání v jeho firmě, a vezmou se. Isma náhle zemře a Matovi zůstane firma. Hned poté, co zjistili, že budou rodiči, hledají Mat a Olivia dům ve staré Matově čtvrti.

Olivii zavolá, že musí jít za prací do Berlína; je rozptylován skutečností, že Eva a Hugo žijí naproti domu, který mají rádi. Následujícího dne vysadí Olivii a jde se setkat s někým jiným: Daniho matkou Sonií (Ana Wagener). Setkávají se takto už léta, často s Matem, který předstírá, že je Dani, aby pomohla Soně cítit se lépe.Mat dostane text od Olivie, ale není to ona, je to člověk, který má její telefon. Pošle Matovi fotky, jak drží telefon, a později pošle fotky záhadného hotelového pokoje, kde je roztažená na sobě blonďatou paruku, podpatky a spodní prádlo. Mat ji vůbec nedokáže vypátrat, a když později v noci zavolá, neuznává, co se toho dne stalo.

Poté je následován, sražen autem a do obličeje mu mířila zbraň. Přežije, ale musí vědět, o co jde. Najme Zoe (Anna Alarcón), důvěryhodného soukromého detektiva, aby kopal a zjistil to; požádá Sonii, která pracuje v bance, aby sledovala její kreditní kartu. Zjistí, že je alarmující, ale jak vidíme z Berlína, Olivia možná nic z toho nedělá dobrovolně.Foto: Netflix

Co ukazuje, připomene vám to? Jako většina adaptací Harlana Cobena, které jsme viděli na Netflixu - Cizinec , Lesy , Bezpečný - tajemství Nevinný se odvíjí pomalu, téměř mučivým způsobem. Záhada však není o tom, kdo co udělal, ale o tom, kdo co věděl a co skrývají blízcí a důvěrníci hlavní postavy.

Náš Take: Nevinný (Originální název: Nevinní ) je druh pořadu, který vás buď nadchne, nebo frustruje. Oriol Paulo, Jordi Vallejo a Guillem Clua, kteří adaptovali Cobenův román, se opravdu snaží zabránit tomu, aby do této záhady točící se kolem Mat vrhali červené sledě; dělají to více o tom, jak se Mat snaží udržet život, který přestavěl, aby se neroztrhl, i když odkazy na incident, který ho poslal do vězení, stále existují.

Záhada, proč Olivia v Berlíně přijímá objednávky od násilníka a vybírá všechny své úspory, není jasnější, když vidíme Olivii a násilníka v hotelovém pokoji. To je frustrující část této první epizody. Podvádí ho? Být vydírán? Zapojila se do něčeho jiného?

Neočekávejte, že dostanete odpovědi z druhé epizody; úhel pohledu přepne na policejní detektivku Lorenu Ortiz (Alexandra Jiménez), která byla vysazena v sirotčinci poté, co viděla, jak se její otec zabil, když jí bylo šest let. Zavolala ji do sirotčince, aby vyšetřila zdánlivou sebevraždu jeptišky. Je zřejmé, že jeptiška se nezabila, jinak by show neexistovala. Ale její vyšetřování ji nakonec přivede k Matovi a potažmo k Olivii. Potom a až poté dostaneme několik odpovědí.

To nás znepokojuje. To by se mohlo dobře hrát, nebo nás pošle tolik slepých uliček, že budeme chtít hodit dálkový ovladač na televizi. Hraní switcheroo přechodu na Loreninu POV v epizodě 2 dělá si myslí, že to bude ta druhá. Ale celkově skvělé výkony a vyhýbání se klišé show nám dávají naději, že seriál místo otravování překvapí.

Pohlaví a kůže: Žádný v první epizodě.

Rozstřel: Kriminálník, který Olivii vyhrožuje, je ve Španělsku a ví, že Mat strávil noc hlídáním dětí své švagrové. Hrozí, že Olivii ublíží, pokud Mat do třiceti sekund neotevře dveře. Mat otevře dveře a obrazovka zčerná.

Sleeper Star: Aura Garrido odvádí dobrou práci, když přeměňuje Olivii na různé role, ať už je to oddaná manželka nebo klamný polodarebák, kterého vidíme v Berlíně. Co na ní uvidíme po zbytek sezóny?

Většina pilotních linek: Prodloužená sekvence, kde Mat hraje roli Dani kvůli Sonii, byla na mnoha různých úrovních divná a nejsme si jisti, proč tam ta sekvence byla.

Naše výzva: STREAM TO. Předběžně doporučujeme Nevinný kvůli dobrým výkonům a skutečnosti, že se spisovatelé vyhýbali tropům žánru. Ale máme problémy zahalit naši mysl kolem tohoto tajemství, a to je problém.

Joel Keller ( @jelkeller ) píše o jídle, zábavě, rodičovství a technice, ale sám si nedělá dítě: je to feťák z televize. Jeho tvorba se objevila v New York Times, Slate, Salon,RollingStone.com,VanityFair.com, Rychlá společnost a jinde.

Proud Nevinný Na Netflixu