Streamujte Nebo Přeskočte

Recenze Disney Plus „Marvel's 616“: Streamujte nebo přeskočte?

Jaký Film Vidět?
 

Název nových dokumentů Marvel Marvel's 616 pochází ze skutečnosti, že Země 616 je místem, kde se odehrává většina Marvel vesmíru, pokud si představíte multivesmír plný stovek nebo tisíců Země. Naučte se každý den něco nového, že? Ve svých osmi epizodách natočených různými tvůrci je prozkoumán jiný aspekt komiksového a filmového vesmíru Marvel. Některé z těchto aspektů jsou dobře známé a jiné jsou velmi nejasné. Ale je tu něco pro každého fanouška Marvel.

MARVEL'S 616 : STREAM TO NEBO SKIP IT?

Úvodní snímek: Vidíme záběry ze staré japonské dětské show. Hlas říká: V sedmdesátých letech každý chtěl něco nového a vzrušujícího, a bylo to. Muž na špinavém kole vidí karikaturu vln webů a říká: Vidím něco s mým pavoučím smyslem!Podstata: Marvel's 616 , produkovaný Jasonem Stermanem, Davidem Gelbem a Brianem McGuinnem, je dokumentární seriál o 8 epizodách, který zkoumá různé aspekty historie a kreativního vesmíru Marvel. Nezáleží na tom, zda jde o makro pohled na metodu Marvel, jak jedna epizoda zkoumá, nebo se pokouší proniknout do temnějších koutů historie Marvel; filmy v této sérii poskytují pohled na Marvel, který nyní mohou znát i ti nejoddanější fanoušci komiksového vydavatele a filmového studia.První epizoda jde do jednoho z temných koutů historie Marvel, o Japoncích z let 1978-79 Pavoučí muž série; kromě postavy Spider-Mana to nemělo nic společného se světem, který okupoval v americké verzi. Jeho alter ego nebyl Peter Parker, letěl letadlem, které vypadalo jako sphynx a proměnilo se v auto, a všichni darebáci byli jiní. Ve Spojených státech to nikdy nebylo vidět, dokud je Marvel neuvedl online v roce 2009.

Gene Pelc, který v té době žil v Japonsku a spojil Marvel s výrobcem hraček Toeiem, aby vytvořili sérii, hovořil o tom, jak se Marvelovi opravdu nezajímalo, jaká byla série, pokud jim vydělala peníze. Vidíme tedy scény z nízkorozpočtové dětské série se spoustou příšer a robotů a jeho alter ego, Takuya Yamashiro (Shinji Todo), které se transformuje zipem na jeho pavoučím obleku. Gelb, který řídil první epizodu, hovoří s Pelcem, Todem a dalšími lidmi zapojenými do seriálu, mluví o jeho nízkém rozpočtu, o tom, jak vytvořili jedno z prvních transformujících vozidel za účelem výroby obchodovatelných hraček, a o skutečnosti, že se snažili udělat dobrou show, která nakonec ovlivnila další japonské japonské série, včetně Mighty Morphin Power Rangers . A Stan Lee to nemiloval a přesvědčil výkonné ředitele Marvel, aby s tím šli kupředu.Další epizody filmu 616 podívejte se na ženy, které stojí za mnoha postavami vesmíru Marvel, skutečnost, že tvůrci postav Marvel žijí po celém světě, některé z nejasnějších postav vesmíru.

Foto: Disney +Co ukazuje, připomene vám to? Marvel's 616 zapadá do dalších dokumentací Marvel na Disney + Hero Project, a dalšími dokumenty společnosti Disney, které měly premiéru na Disney + za poslední rok.

Náš Take: Subjekty zkoumané v Marvel's 616 cítit se dostatečně eklekticky, aby divákům umožnil výběr toho, co mají sledovat. Pokud vás více zajímají zaprášené a neprozkoumané zákoutí vesmíru Marvel, jako epizoda Japonský Spider-Man, pak 616 bude zábavné sledovat. Zvláště se těšíme na epizodu, kdy se Paul Scheer snaží zjistit, co se stalo například s některými temnějšími postavami vesmíru.

Ale máme pocit, že zbytek epizod je úctyhodnější vůči Marvelu a jeho tvůrčímu procesu a to, jak si z nich užijeme, bude vše záležet na tom, jak zajímavě představí své příběhy různí filmaři. Buďme upřímní: Čtyřicet čtyři minut na Marvel Method zní jako dlouhá reklama pro Marvel a 66 minut na lidi oblékající se jako postavy Marvel pro New York Comic Con zní jako ... no, zní to jako velmi přeskočitelná epizoda.

Je zajímavé, že Disney se v první sezóně rozhodl dát japonskou epizodu Spider-Mana dopředu. Kromě Pelca všichni ostatní v této epizodě mluví japonsky, takže je riskantní navrhnout tuto sérii představit. Ale příběh byl na WTF? soubory po mnoho let, takže se ponořte do skutečnosti, že taková série Marvel greenlit se cítí jako dobrý způsob, jak divákům představit 616 se snaží dosáhnout. Nejsme si jisti, zda bude zbytek první sezóny stejně poutavý jako první epizoda.

Pro jakou věkovou skupinu to je ?: Série je hodnocena jako TV-14, ale epizody jako japonský Spider-Man jsou dobré pro dav 10 a více.

Rozstřel: Jak vidíme repliku pavoučího obleku použitého v seriálu, Todo děkuje Spider-Manovi za to, že mu dal hereckou kariéru.

Sleeper Star: Když už mluvíme o Tódo, jeho pozorování rozpočtu a účinků šněrování bylo docela vtipné.

Většina pilotních linek: Kdyby byla tato epizoda natočena před třemi lety, mohli jsme slyšet Leeova pozorování o japonském Spider-Manovi, když byl ještě naživu. Záběry z toho, jak mluví o tom, proč si to tak užíval, však epizodu uspokojivě poklonily.

Naše výzva: STREAMUJTE TO. Nedoporučujeme sledovat každou epizodu filmu Marvel's 616 , ale v první epizodě s osmi epizodami by měl být dostatek materiálu, který vás zabaví na pár zábavných hodin.

Joel Keller ( @jelkeller ) píše o jídle, zábavě, rodičovství a technice, ale sám si nedělá dítě: je to feťák z televize. Jeho tvorba se objevila v New York Times, Slate, Salon, RollingStone.com, VanityFair.com, Fast Company a jinde.

Proud Marvel's 616 Na Disney +