Rozhodčí Seznamy

Nikdy nezapomenu: Nejlepší dokumenty, pořady a filmy z 11. září ke shlédnutí na Netflixu, HBO a Amazon Prime

Jaký Film Vidět?
 

Pro některé lidi, cokoli, co má co do činění s 11. zářím, vyžaduje spouštěcí varování, zatímco pro jiné je užitečné prozkoumat, co se stalo v jeden z nejvýznamnějších jednotlivých dnů v americké historii. V předvečer 20. výročí útoků z 11. září několik filmařů uvedlo nové filmy nebo dokumenty, z nichž některé poskytují nové interpretace a perspektivy samotného dne, jako např. 9/11: Minuta po minutě , hloubkový pohled na vše, o čem víme, že se ten den stalo, v mučivých detailech. Jiní se podívají na příběhy, které se následně odhalily, jako např Generace 9/11 , film PBS, který představuje sedm mladých lidí, kteří se všichni narodili po útocích a jejichž otcové byli toho dne zabiti. A přestože události z 11. září znovu vytvořil Hollywood, nový film Netflixu, Hodnota , který je založen na skutečném příběhu, je dramatizací skutečných událostí, ke kterým došlo, když právník Kenneth Feinberg hledal odškodnění pro rodiny obětí útoků.

loupež peněz sezóna 2 epizody

Ať už chcete porozumět detailům tragédie nebo cítit určitý optimismus díky těm, kteří utrpěli smutek a vytvořili něco pozitivního ze své ztráty, tento víkend je spousta nových věcí, které můžete sledovat.1

'9/11: Minute by Minute'

11. září Retrospektiva

Getty ImagesUdálosti z rána 11. září se odehrály rychle, a přesto se toho v průběhu několika časových linií stalo tolik. Čtyři letecké útoky, které byly provedeny, a události, které následovaly v průběhu dne, jsou zdokumentovány doslova minutu po minutě pomocí archivních záběrů, týdeníků, oficiálních nahrávek z FAA a armády a z první ruky v tomto strhujícím dokumentu.

Hodinky 9/11: Minuta po minutě na iTunes2

'No Responders Left Behind'

Žádní respondenti nezůstali pozadu

Po útocích z 11. září Denní show Jon Stewart se stal obhájcem prvních respondentů, kteří nasazovali své životy a nevědomky ohrozili své zdraví a nakonec smrtelně onemocněli poté, co byli vystaveni toxinům v místě Ground Zero. Stewart spolu s aktivistou Johnem Fealem odjeli do Washingtonu bojovat proti Kongresu za odškodnění pro tyto pracovníky, a toto je příběh, který se odvíjel dlouhých pět let.

Kde se dívat Žádní respondenti nezůstali pozadu3

'9/11: One Day In America'

9_11 Jeden den v Americe

Nat Geo

Nat Geo's One Den v Americe může být jedním z více spouštěcích a emotivnějších dokumentů na našem již spouštěcím a emocionálním seznamu, ale jako každý dokument, který obsahuje záběry z toho dne, dokazuje, jak stateční byli naši první respondenti. Film je plný záběrů, jako když newyorští hasiči vstupují do věží poté, co obdrželi zprávu o výbuších z tryskového paliva zevnitř budov, a protože víme, co víme o časové ose dne, je neuvěřitelně dojemné a znepokojivé sledovat záběry těchto mužů a ženy, když vstoupily do budov, kde byla jejich smrt jistá. Vyprávěno z přímých výpovědí těch, kteří byli buď na místě činu, nebo byli přímo zasaženi tragédiemi v New Yorku, DC a Pensylvánii, jsou to vnitřnosti trhající hodinky, které stále dokážou nabízet střípky naděje.

Kde sledovat 9/11: Jeden den v Americe

25 vánočních dnů freeformu
4

Bod zlomu: 11. září a válka proti terorismu

TurningPoint_9_11andtheWaronTerror_Season1_Episode1_00_37_00_12-size

Foto: S laskavým svolením NETFLIX

Nové 5dílné dokumenty Netflixu, Bod zvratu, podívá se na před, během a po 11. září. Ve snaze porozumět útokům se pořad zabývá událostmi, které vedly k osudnému dni začínajícímu v roce 1979 sovětskou invazí do Afghánistánu, a také globální reakcí na útoky v den a následky, včetně následné sledovací programy, které vláda USA použila v reakci.

Hodinky Bod zlomu: 11. září a válka proti terorismu na Netflixu

5

'Odhalení: Hon na bin Ládina'

Usáma bin Ládin v LOOMING TOWER na Hulu

Foto: Hulu

je zabiják démonů na hulu

Tento dokument z produkce History Channel se zabývá desetiletým hledáním strůjce útoků z 11. září, Usámy bin Ládina. Ve spolupráci s 9/11 Memorial & Museum sleduje film pátrání po vůdci al-Káidy a nájezd Seal Team Six na jeho areál. Představte si to jako Třicet minut po půlnoci , ale se skutečnými zúčastněnými lidmi.

Kde se dívat Odhalení: Hon na bin Ládina

6

'Memory Box: Echoes of 9/11'

Paměťová schránka

MSNBC

Po 11. září vytvořili filmaři David Belton a Bjørn Johnson produkční stánek, kde by lidé, kteří mají příběhy z první ruky, mohli vyprávět o tom, kde byli a co se tehdy 11. září stalo, mohli sdílet své vzpomínky. 11. září ovlivnilo miliony lidí a to je jen malá ukázka toho, jak tento den ovlivnil běžné lidi. Jejich příběhy jsou dojemné a dojemné, odehrávající se na ostrém pozadí uvnitř tohoto paměťového boxu, kde byli natočeni o samotě, vzpomínají na to, jak se cítili v ten den a po něm.

Kde sledovat Memory Box: Echoes of 9/11

7

'NYC Epicenters 9/11 -> 2021½'

spike-lee-black-panther-režisér

Getty Images

Tento nový čtyřdílný dokument HBO Max, který režíroval Spike Lee, zkoumá způsoby, kterými město New York hrálo roli ve všem od 11. září po krizi COVID-19 a povstání 6. ledna. Čtvrtá instalace série, která vyjde 11. září 2021, byla nedávno reeditována Leem poté, co dostal kritiku za zahrnutí názorů konspiračních teoretiků z 11. září.

kdy se hraje dnes večer

Hodinky NYC EPICENTERS 9/11➔2021½ na HBO Max

8

'Hodnota'

WORTH (2021) Stanley Tucci jako Charles Wolf. Cr: NETFLIX

Foto: NETFLIX

Hodnota oficiálně debutoval na Sundance v roce 2020, ale nakonec je široce vydáván Netflixem, aby se shodoval s 20. výročím 11. září. Film založený na skutečném příběhu je drama o skutečném právníkovi Kenneth Feinbergovi, který dohlížel na Fond pro odškodnění obětí 11. září; hraje ho Michael Keaton, ve filmu dále hrají Stanley Tucci, Laura Benanti a Amy Ryan.

Hodinky Hodnota na Netflixu

9

'9/11: Uvnitř prezidentovy válečné místnosti'

Uvnitř prezidenta

Apple TV+

Reakce prezidenta Bushe na 11. září byla v té době široce kritizována (přestřižena na něj, když se dozvěděl o útocích, ale proslul tím, že trval na tom, že bude dětem ve třídě číst místo okamžité mobilizace). AppleTV+ a BBC koprodukovaly Uvnitř prezidentovy válečné místnosti , vyprávěný Jeffem Danielsem, který vypráví o tom, co se stalo během 12 hodin po útocích, když Bush, Dick Cheney a jejich poradci zpanikařili a předháněli se v rozhodování, která by ovlivnila jejich vlastní životy a životy milionů lidí. Film obsahuje také dosud neviděné rozhovory s prezidentem a jeho kabinetem, když se ohlédnou za dnem.

Kde sledovat 9/11: Uvnitř prezidentovy válečné místnosti

10

'Generace 9/11'

Generace 9_11

PBS

datum vysílání 3. sezóny v Yellowstone

Tisíce rodin ztratily své blízké 11. září a nový dokument PBS Generace 9/11 sleduje sedm mladých lidí, kteří všichni ztratili své otce během útoků z 11. září. Byly to děti, které nikdy ani nepoznaly své otce, protože se všechny narodily až po útoku. Nyní, o 20 let později, jsou z nich mladí dospělí, jejichž identitu utvářely jejich ztráty, ale také měnící se politická a společenská situace v zemi.

Kde se dívat Generace 9/11