The Problematics: ‚Modrá laguna‘, nevýrazná pohádka o radosti z kopulování bratranců

Jaký Film Vidět?
 
Běží na Reelgood

Jsou starší filmy, na které se podíváte a řeknete si, Chlapče, dnes byste to určitě nenatočil. A pak jsou tu některé starší filmy, na které se díváte a říkáte si: Proč to sakra vůbec udělali? Musím se přiznat, že to poslední nejlépe vystihuje můj pocit z osmdesátých let Modrá laguna , obrázek dospívání - zatímco ztroskotala v ráji, aktuálně streamování na HBO Max .Modrá laguna byl dvakrát adaptován pro filmové plátno před jeho kontroverzním výstupem s hodnocením R s možná nevhodně mladými herci Brooke Shieldsovou a Christopherem Atkinsem, kteří předvedli značnou část kůže, jak se zdánlivě vyžadoval realismus a umožnily nové produkční standardy. První byl jako němý film, nyní ztracený. Druhý snímek byl britský, natočený v roce 1949 a hlavní roli hrála Jean Simmons, která se většinou procházela v sarongu.Tak jako tak. Jedním z důvodů, proč jsem se k filmu nikdy nepřiklonil, je záležitost, která je částečně vkusná, částečně filozofická. Na základě románu z roku 1905, Laguna vypráví příběh dvou mladých správných viktoriánských dětí, Richarda a Emmeline, které se po ztroskotání lodi vyplaví na břeh a jsou ponechány dospívat a do dospělosti téměř samy. Jak název napovídá, celý podnik má pohádkový aspekt. Ten, který mi vždycky připadal trochu zarážející.OBDOBÍ MODRÉ LAGUNY

V knize a následných filmech jsou děti nejprve v péči lodního kuchaře Paddyho, který je naučí pár věcí o přežití v divočině, než zakvákají. Ve filmu z roku 1980 ho hraje Leo McKern, bouřlivý britský herec, který pronásledoval Ringa Starra ve snímku Beatles. Pomoc! . V jednu chvíli kárá mladého Richarda a Em, které během této sekce hrají velmi malí dětští herci Elva Josephson a Glenn Kohan.

Není správné pobíhat pořád nahý, říká jim. Ale poselstvím filmu, když na to přijde, je, že je správné pobíhat pořád nahý. Že život člověka v přirozeném stavu není, jak řekl sir Thomas Hobbes, odporný, brutální a krátký, ale spíše může být rekreací Edenu. Toto je riff na představu osvícenského filozofa Jeana Jacquese Rousseaua o ušlechtilém divochovi. Pojem, který se vžil do 18čt- Stoletý francouzský román, Paul a Virginie , což zase ovlivnilo irského autora Laguna , Henry De Vere Stackpool. ( Paul a Virginie byla velkou oblíbenkyní tragické hrdinky Gustava Flauberta Emmy Bovaryové: Četla Paul a Virginie , a snil o malém bambusovém domku... Nyní, zatímco Emma Bovaryová byla skutečně tragickou hrdinkou, byla také, přiznejme si to, tak trochu drogou.)anime pro zabíječe démonů netflix

Film byl zjevně dlouho vysněným projektem Randala Kleisera a po obrovském úspěchu Tuk měl vliv na to, aby se to stalo. The sekce drobností na stránce IMDb vám poví vše o tehdejších mladých hvězdách, které byly zvažovány do hlavních rolí. Roli Em připadla modelka, ze které se stala herečka Brooke Shields, jejíž vzhled a vystupování už přiváděly prudérní Američany do záchvatů mávání prsty. V té době jí bylo asi patnáct. Roli Richarda připadl nováčkovi Christopheru Atkinsovi, který je sám modelem, a performerem, který byl ve filmu nejvíce vyobrazen ve skutečném nahotě.

Technické kredity, jak by řekl Variety, jsou špičkové. Kameraman Nestor Almendros byl maestro v přirozeném světle, který se dobře hodil k zachycení svěží sluncem zalité krásy ostrova Fidži, kde trosečníci vyrůstají. (O tři roky později zastřelil Erica Rohmera Pauline na pláži , za moje peníze mnohem lepší film pro teenagery, který objevuje sexualitu v létě.) Basil Pouledouris udělal bobtnající orchestrální hudbu, která se změní na jemně klavírní, jakmile děti objeví radost z vy-víte-co. A tak dále.ZÁPAD SLUNCE MODRÁ LAGUNA

Děti jsou představeny na lodi mířící do San Francisca a téma sexu je představeno brzy, když Richard objeví malou skrýš sépiového porna, kterou vlastní zmíněný Paddy. Paddy obsadí jejich záchranný člun poté, co se loď zřítí, a on vesluje jedním směrem, zatímco všechny ostatní strany veslují druhým. Jakmile jsou na dohled ostrova, želva, páv, leguán a další si všimnou, že přicházejí. Nirvano, to je místo, kde jsme! Paddy rapsodizuje. Nezaujme ho jen prostředí, ale i to, že už nemusí přijímat rozkazy. Stejně jako v Trojúhelník smutku !

Ve skutečnosti, abych parafrázoval Holdena Caulfielda, je to většinou hodně Robinson Crusoe kecy, dokud to Paddy nekoupí. Než tak učiní, poučí děti o jistých základech, jak zůstat naživu, a radí jim, aby se drželi dál od odvrácené strany ostrova, kde zaznamenal nějakou možná pohanskou, možná kanibalskou aktivitu. A jakmile Paddy vyjde ven, jede se na sexuální závody pro Richarda a Em.

Dobře, ne tak docela. Když se setkáme s Atkinsovými a Shieldsovými verzemi Richarda a Em, je vánoční ráno a Richard si pro Em připravil několik překvapení, včetně falešných stop sobů. Scénář od Douglase Day Stewarta harcuje na zmatenou povahu různých záměn postav, jako když Richard v jednu chvíli zamíchá modlitbu Páně se slibem věrnosti. Hodně také telegrafuje, protože hormony postav začnou působit.

kolik je tam epizod

Proč pořád tolik bojujeme? Zeptá se Em Richarda. Pozorní diváci si pomyslí: PROTOŽE OPRAVDU CHTĚJÍ SEX. A proč ne? Oba jsou mladí a super atraktivní a opálení a tak.

Ale sami sobě nerozumí. Pořád mám všechny ty divné myšlenky. Děti jsou ještě více roztřesené, když má Em první menstruaci, kterou chce zachovat v soukromí. Tak také, chce Richard udržet na nízké úrovni své první šílené sezení (přišel na to sám, dobrý kamarád), do kterého vstoupí Em.

jojoova bizarní dobrodružná recenze
BLUE LAGOON WANK

Právě během této výměny názorů si bystrozrací a ještě méně bystří diváci všimnou, že dlouhé vlasy Brooke Shields jsou doslova přilepené k jejím ňadrům, aby je neodhalily. Když se jí ptali na její takzvané nahé scény ve filmu, někdy odpověděla, že o ně moc nejde, protože je nedělala. Po celou dobu pracovala ve stavu alespoň částečného krytí a hodně používala tělo.

Toto bylo poněkud odlišné od Hezké dítě , který natočila v jedenácti letech, a představoval zadní pohledy na ni skutečně nahou. Což také pokrčila rameny. A pokračuje. Na Newyorčan spisovatel Michael Schulman nedávno řekla: Jako jedenáctiletá jsem se nestyděla. Neměl jsem ‚pučící sexualitu.‘ Možná jsem byl naivní a možná by jím měly být jedenáctileté děti. Viděl jsem původní fotku – pořídili jsme fotky E. J. Bellocqa a znovu je vytvořil , a můj byl náhodou ten na lehátku, nahý. Neměl jsem z toho žádné výhrady. Lidé chtěli, abych se stal obětí a cítil se zneužitý. Byl jsem dítě, které chodilo s mámou na Felliniho filmy. Byli jsme ve světě umění. Byli jsme obklopeni modelkami. Všichni chodili nazí. Byla v tom svoboda.

Atkins i Shields jsou ve svých rolích velmi přitažliví a nedotčení. Přesto neprodávají ódu na nevinnost, kterou film chce být. Jejich vzájemná nevraživost sama sebe definuje, když Richard, komentující Emina začínající ňadra, prská: Vypadáš jako jeden z těch obrázků, které měl Paddy ve svých zásuvkách. Jedna z těch ‚hootchie kootchie‘ holek.

Jakmile Richard a Em zjistí, že musí společně NĚCO udělat, aby ulevili od svých nutkání, dialog se dostane do Goofy Town:

Richard: Cítím se tak legračně v žaludku.

Em: Já taky.

přímý přenos oakland raiders

Richard: Moje srdce bije tak rychle!

Em: Můj taky!

Richard: Dáváte svůj informovaný souhlas s tím, co se chystáme udělat?

Ne, to neříká. Trvá to asi hodinu a pět minut a tady se ve filmu objevuje spousta exponovaných boků, omdlévajících se rozplynutí a klavírních témat. Poté se děti prostě nemohou nabažit. Nic z toho, když na to přijdete, nemá příliš přitažlivý zájem. Vyobrazení jsou většinou rafinované akty s nádechem americké šmrnc, chcete-li.

Každopádně, po tom, co jsme udělali skutek, teď Em a Richard spolu skvěle vycházejí! Tobogán! Vodopád! Plavání s delfíny mezi nárazy, kterých se prostě nemohou nabažit. Život je správný a Em je brzy těhotná, ale náš nový Adam a Eva to nevědí. Stejně jako muž, Richard říká: Přestaneš jíst, tloustneš. Em, která se cítí napjatá, začne odmítat sex: Až to přestane bolet, uděláme to. To je, jak se hraje, vyvolávání oka a myslím, že kdybych film skutečně viděl v roce 1980, tehdy bych to tak zjistil.

VODNÍ Skluzavka MODRÁ LAGUNA

Nepříliš dlouho poté Richard narazí na krvavý rituál prováděný dosud neviděnými ostrovními domorodci. Toto je ten nejurážlivější kousek ve filmu, scéna s takovým kulturním vhledem a citlivostí jako kreslený film Bugs Bunny, kde domorodý domorodec s kopím křičí Unga-bunga znovu a znovu. Zřejmě v tomto světě Modrá laguna , vznešený je pouze bílý divoch.

Jejich dítě je samozřejmě prakticky reklama na Ivory Snow. A Em a Richardovi se ve skutečnosti zázrak zrození nedaří: Proč jsme měli dítě? Nevím. Co zbývá, schovejte si závěr, který signalizuje strach páru ze zachránění s nějakými romantickými představami o sebevraždě. Ano.

v kolik hodin dnes hráli kovbojové

Ve výše uvedeném Newyorčan rozhovor pro časopis, ve kterém propaguje nový dokument Hulu Pretty Baby: Brooke Shields , Štíty diskutuje podrobně tři režiséři — Louis Malle, Franco Zeffirelli a Laguna je Kleiser. Malle, který režíroval Hezké dítě Zdá se, že ji považuje za něco jako génia a celkově solidního občana. Nekonečná láska autorka Zeffirelli maluje jako diktátorskou, něco jako postavu Jekylla a Hyda, i když se silnou vizí. Je to Kleiser, na kterého bere trochu kladiva. Byl zřejmě přesvědčen, že ona a Adkins rozkvetou ve skutečném životě před kamerami, které je zachytí, jak se do sebe zamilují. Shields nevěřícně poznamenává: Bylo to jako původní reality show!

Pokračuje: Jde o to, že jsem nevěděla, že to byl jejich cíl. Nevěděl jsem, že to bylo to, co Randal řekl lidem, že opravdu uvidí, jak se tato herečka skutečně probudí, a my to zachytíme ve filmu. Tedy takový ubohý pohled. Pamatuji si, jak jsem si říkal: Můžeme prostě jednat? Nemyslíte si, že jsem dostatečně talentovaný? Myslíš, že to potřebuji?

Ukázalo se, že možná ne. Shields, která vydržela hodně pražení v tisku, od drbů i kritiků, se nakonec ukázala jako obratná komediální herečka. Pokud jde o Laguna , to se nyní zdá jako přežitek v její kariéře, jehož výše zmíněný pohádkový aspekt je tak pevně zakořeněn v zastaralých představách o sexualitě, a počítám, že byste museli být v zajetí nostalgie po tom, co jste nikdy nezažili. zkušený, aby podlehl jeho kouzlu.

Ostřílený kritik Glenn Kenny hodnotí novinky na RogerEbert.com, New York Times a, jak se na někoho v jeho pokročilém věku sluší, v časopise AARP. Bloguje, velmi příležitostně, na Někteří přiběhli a tweetuje, většinou v žertu, na @glenn__kenny . Je autorem uznávané knihy 2020 Made Men: The Story of Goodfellas , kterou vydalo nakladatelství Hanover Square Press.