Streamujte Nebo Přeskočte

Recenze Red Dot Netflix: Streamujte nebo přeskočte?

Jaký Film Vidět?
 

Severské příběhy jsou dnes zuřivostí; s tituly jako Pohyblivý písek , Marcella , Rovnodennost a další, Netflix zahrnuje švédskou stránku věcí. Pokud se jedná o jejich nejnovější přírůstek, volá se napínavý thriller Červená tečka , je jakýkoli náznak dalšího obsahu, máme pocit, že Netflix bude v dohledné budoucnosti točit severské filmy a seriály.

ČERVENÁ TEČKA : STREAM TO NEBO SKIP IT?

Podstata: David (Anastasios Soulis) a Nadja (Nanna Blondell) jsou mladí manželé, kteří se snaží, aby to ve Stockholmu fungovalo. Zatímco věci jsou na první pohled slibné - David má skvělou inženýrskou práci a Nadja se učí, že bude lékařkou - mezi párem jsou věci napjaté a ještě více se to zvýší, když Nadja zjistí, že je těhotná. Když David hledá šanci na oživení jiskry, překvapí Nadju romantickým víkendem v severním Švédsku, kde budou lyžovat a spát pod polární záře.kolik epizod je ve 3. sezóně Yellowstone

Cesta začíná dostatečně normálně, ale věci se začnou trochu zhoršovat, když se setkají s dvojicí lovců na čerpací stanici, které se zdají trochu… vypnuté a odtud se věci stávají divnějšími. David, Nadja a jejich pes Boris se snaží projít kolem této krátké události, ale je to začátek vážně temného vývoje událostí. Jejich první noc pod polární záře je brzy přerušena červenou laserovou tečkou na jejich stanu a oba nakonec utíkají o život zasněženou divočinou od neviditelné síly. Plný zvratů, které nikdy neuvidíte přicházet, Červená tečka nic nedrží.Foto: Særún Hrafnkelsdóttir Norén

Jaké filmy vám to připomene ?: Červená tečka trochu připomíná jiné thrillery typu „být pronásledován divočinou“ Rituál , stejně jako beznadějné, napínavé thrillery ve stejné kategorii jako Přichází v noci a The Lodge . Jeho zasněžené prostředí a boj o přežití vám mohou také připomenout rychlé pohyby Šedá a dokonce navrátilec .Sledování výkonu: Nanna Blondell je úžasná jako Nadja, žena, jejíž zášť zřejmě diktuje její život, i když si to její manžel příliš nevšímá. Má takovou přítomnost na obrazovce, která naznačuje, že by mohla nést svůj vlastní film nebo seriál, okouzlující a zábavná, když jsou věci lehké a hluboce ovlivňují v intenzivnějších a trýznivějších okamžicích filmu. Zjevně se má objevit v Marvel's Černá vdova , a nemůžu se dočkat, až uvidím, jak její kariéra vybuchne.

Památný dialog: Je to kýčovité, ale přichází během jednoho z jediných okamžiků levice filmu - a dává nám letmý pohled na chemii ústředního páru: Možná mám nejlepší práci na světě, ale nechci přijít o nejlepší dívku na světě.Pohlaví a kůže: V retrospektivě automobilu je nějaká téměř akce, ale nic jiného.

jason mantzoukas velká ústa

Náš Take: Může to chvíli trvat, než se tento chladný thriller zahřeje, ale jakmile se tak stane, nelze jej zastavit. Červená tečka je vzácný film, který se nebojí být neúnavně ponurý a sebevědomý, ale cítí se zasloužený. Tvorba filmu není okázalá ani tváří v tvář, ale spíše se opírá o pusté, zimní prostředí a jeho silné umělce, kteří si vše vezmou domů. Anastasios Soulis a Nanna Blondell jsou zde opravdu skvělé, uvěřitelné jako pár, který se zdá, že se navzájem hluboce milují, ale nemohou se dostat do zdravé drážky. Později zjistíme, co je oba pronásleduje, ale projevuje se to tak nenápadně brzy, že je snadné si myslet, že by se mohli vypořádat s běžnými problémy a zášti vztahů.

Červená tečka není filmem pro ty, kteří mají slabé žaludky nebo mají rádi šťastné konce, ale mohl by zkontrolovat několik políček pro ty, kteří by byli ochotni se za 90 minut vážit v bídě a beznaději. Toto není film hrdinů a darebáků, ani dobra a zla. Jde o hrůzy lidstva a o to, čeho jsme všichni schopni, i když si to nechceme připustit. Jádrem filmu je skutečně psychologický thriller; aspekt kočky a myši je napínavý, to ano, ale sledovat rozmotávání těchto lidí je děsivé.

To je štěstí Červená tečka našel domov v Netflixu, kde bude pravděpodobně široce viděn a diskutován. Nenapadá mě lepší místo pro tento humorný film - a to není špatná věc - pro jeho debut. Neexistují žádné snadné odpovědi Červená tečka , a také není mnoho jednoduchých otázek. Červená tečka je odvážný film, který se nebojí odhalit ošklivost lidské přirozenosti a často bezútěšnou realitu světa. A i když je nutné sledovat vývoj, není to příliš zábavná realita.

Naše výzva: STREAMUJTE TO. Červená tečka je napjatá, znepokojivá a dobře provedená. Ne každý to může zvládnout, ale pro ty, kteří se nebojí nechat věci trochu bezútěšně, Červená tečka může být právě ta věc.

na jaké kanálové hře dnes večer

Jade Budowski je spisovatelka na volné noze, která má talent ničit pointy a skrývat rozdrcené celebrity otcovského věku. Sledujte ji na Twitteru: @jadebudowski .

Proud Červená tečka na Netflixu