Rostlinný francouzský toast

Jaký Film Vidět?
 
Přejít na Recept

Zjistěte, jak vyrobit rostlinný francouzský toast bez mléčných výrobků nebo vajec. Tento příspěvek byl sponzorován společností Oroheat®. Všechny myšlenky a názory jsou mé vlastní.Moje máma mi nedávno poslala textovou zprávu s otázkou: „Jak se dělá veganský francouzský toast?Tato spolupráce s Oroweat ® vytvořit recept na jejich nový chléb Organic 22 Grains & Seeds byla dokonalou příležitostí ukázat jí i komukoli jinému, jak vyrobit veganský francouzský toast. Zatímco na francouzský toast můžete použít jakýkoli chléb, tento od Oroweat je vyroben ze skutečných surovin a peče se udržitelně.

Ingredience na rostlinný francouzský toast

Všechny ingredience, které jsem potřeboval pro tento snadný rostlinný recept na francouzský toast, jsem si vyzvedl v mém místním Vons. Vons je náš nejbližší obchod s potravinami a má mnoho organických ingrediencí.

 • Chléb. Pro tento recept můžete použít jakýkoli chléb od silně nakrájeného rustikálního chleba až po plátky sendvičového chleba. Tentokrát jsem použil náš oblíbený sendvičový chléb: Oroweat ® Organické 22 zrn a semen. Je přirozeně rostlinný a pečený udržitelným způsobem pomocí obnovitelné větrné energie. A věnují 1 % z příjmů na ekologické účely.
 • Lněná moučka. Chcete-li udělat francouzský toast bez vajec, budete potřebovat zahušťovací přísadu. Velmi dobře fungují mletá lněná nebo chia semínka. Můžete si přečíst více o výrobě lněných vajec tady . Lněná vejce používám i na pečení našich oblíbených ovesné sušenky s rozinkami a krmení tofu nugety .
 • Mandlové mléko. Jakékoli mléko bez mléka v tomto receptu nahradí mléčné mléko: sójové, mandlové, kokosové atd.
 • Cukr. Jen trocha cukru dodá trochu sladkosti a pomůže chleba zkaramelizovat.
 • Skořice a vanilka pro chuť.

Jak vyrobit rostlinný francouzský toast

Výroba francouzského toastu bez mléčných výrobků bez vajec je snadná a v podstatě stejná jako tradiční francouzský toast. Všechny ingredience kromě chleba prošlehejte v mělké misce nebo misce.Nechte směs uležet asi 10 minut, aby lněné (nebo chia, pokud používáte) jídlo zhoustlo.

Chléb rychle namočte do těsta. Při použití sendvičového chleba nenechte chléb nasáknout déle než sekundu nebo dvě, jinak se rozmočí. Rustikální italský nebo francouzský chléb může nasáknout déle.

Předehřejte pánev na přibližně 375 ° F. Můžete také použít pánev na středně vysokou teplotu.

Na pánvi rozpusťte veganské máslo nebo kokosový olej, aby se toast nepřilepil. Vařte do zhnědnutí z každé strany. Pokud zjistíte, že je střed chleba příliš mokrý, můžete opečené francouzské toasty vložit na 10 minut do teplé trouby.

průvod ke dni díkůvzdání online

Jak podávat francouzský toast

 • Nahoře s chia džem, mandlové máslo a/nebo javorový sirup.
 • S čerstvými jahodami, borůvkami, malinami nebo nakrájeným banánem.
 • Přidejte kopeček Mandlová ricotta (stačí vynechat lanýžový olej).

Další oblíbené nápady na snídani na rostlinné bázi

Pokračujte na Obsah

Ingredience

 • 1 hrnek mandlového mléka (nebo jiného rostlinného mléka)
 • 1 vrchovatá lžíce lněného šrotu
 • 1 lžíce kukuřičného škrobu
 • 1 lžička organického cukru
 • 1/2 lžičky vanilkového extraktu
 • 1/4 lžičky mleté ​​skořice
 • 4 plátky chleba (použil jsem Oroweat® Organic 22 grains & Seeds)
 • 1 lžíce veganského másla nebo kokosového oleje
 • javorový sirup, k podávání
 • čerstvé jahody, k podávání

Instrukce

 1. Pokud používáte měkký sendvičový chléb, předehřejte troubu nebo toustovač na 300 ° F. Pečte chléb do sucha, asi 10 minut. Tím zabráníte tomu, aby se francouzský toast rozmočil. Pokud používáte rustikální jednodenní chléb, můžete tento krok přeskočit.
 2. V mělké středně velké misce prošlehejte mandlové mléko, len, kukuřičný škrob, cukr, vanilku a skořici. Necháme 10-15 minut odstát, aby len zhoustl tekutými přísadami.
 3. Mezitím předehřejte pánev na střední až vysokou teplotu nebo gril na 375 ° F.
 4. Pokud používáte měkký sendvičový chléb, ponořte každou stranu chleba rychle do těsta. Pokud ho necháte namáčet déle než jednu nebo dvě sekundy na každé straně, výsledkem tohoto typu chleba bude mokrý francouzský toast. Pokud používáte pevnější rustikální chléb, jako je bageta, ciabatta atd., nechte chléb nasáknout asi 10 sekund z každé strany.
 5. Pánev potřete máslem nebo kokosovým olejem a namočený chléb opékejte, dokud zespodu nezhnědne, asi 3 minuty.
 6. Otočte stěrkou a pokračujte ve vaření, dokud druhá strana nezhnědne.
 7. Podávejte s javorovým sirupem a ovocem.
Výživové informace:
Výtěžek: 4 Velikost porce: 1
Množství na porci: Kalorie: 167 Celkový tuk: 9 g Trans tuky: 0 g Sodík: 178 mg Sacharidy: 19 g Vlákno: 2g Cukr: 5 g Protein: 3g

Nutriční informace jsou automaticky vypočítávány pomocí Nutritionix. Nejsem odborník na výživu a nemohu zaručit přesnost. Pokud vaše zdraví závisí na nutričních informacích, počítejte prosím znovu pomocí své oblíbené kalkulačky.