Jiný

Vysvětlení časové osy Star Wars: Kdy se odehrává „Star Wars: Visions“?

Jaký Film Vidět?
 

Star Wars: Visions je nová animovaná série Star Wars, kterou jsme doposud neviděli. Styl vyprávění a formát ho zjevně odlišují od nedávných pořadů jako S tar Wars: The Bad Batch a Star Wars rebelové . Na rozdíl od těchto představení, vize je antologická série složená z 9 krátkých filmů, které byly všechny produkovány špičkovými anime studii. Série se také nepodobá ničemu, co jsme předtím viděli, v tom, že těmto studiím bylo dovoleno vyprávět příběhy mimo kontinuitu, což znamená, že mohou jít kamkoli a dělat, co chtějí.

Přesto má Star Wars velmi jasnou časovou osu událostí. Sithové a Jediové a Impérium všichni stoupali a padali a stoupali a padali v určitých časech v kánonu. To znamená, že je možné zjistit, kdy jste, tím, že se podíváte na to, jaké síly jsou ve hře. To je důvod, proč se fanoušci vždy zajímají o to, kdy se konají určité pořady a filmy – i když je jejich status jako kánonu sporný. S ohledem na to se pokusme rozluštit záhadu, která je Star Wars: Visions .Je Star Wars: Visions v chronologickém pořadí?

Tady je věc: Star Wars: Visions není součástí kánonu Star Wars. Vzhledem k tomu, že to není součástí kánonu, a protože všech 9 krátkých filmů nemá nic společného, ​​neexistuje ani sdílená časová osa, kterou by všechny měly sledovat. Z důvodu, že, Star Wars: Visions lze sledovat doslova v libovolném pořadí. Vyberte si vlastní chronologii!Foto: Disney+

Dobře, ale... vážně, jak se díváš Star Wars: Visions v časovém pořadí?

Pokud chcete sledovat těchto 9 samostatných malých filmů v an objednat, můžete to udělat. Zatímco Star Wars: Visions není kánon (alespoň zatím – Lucasfilm může vždy změnit názor), můžete alespoň říct, která éra mytologie Star Wars inspirovala jednotlivá animační studia. Takže i když neexistuje žádné oficiální pořadí, můžete je sledovat v následujícím pořadí na základě status quo každého krátkého filmu.  1. Akakiri - Tato epizoda by se musela odehrávat v době, kdy bylo Sithských lordů mnoho. To znamená, že se odehrává 1000 let před prequely, než starověký sithský lord Darth Bane stanovil, že pouze dva Sithové – mistr a učeň – mohou existovat současně.
  2. Starší - Během těch 1000 let se Sithové ztratili v temnotě. Tato epizoda se odehrává v určitém bodě této časové osy, protože Sithové – konkrétně Darth Maul a Darth Sidious – se veřejně neobjevili.
  3. Vesnická nevěsta - Bandité používají opuštěné separatistické bitevní droidy, ale naším neochotným hrdinou je Jedi. To řadí tuto kapitolu mezi Skrytá hrozba a Pomsta Sithů .
  4. T0-B1 – Titulky odhalují, že padouch je inkvizitor, což je hodnost imperiálního vymahače vytvořená Darth Vaderem při vzestupu Impéria. Ten by se musel nastavit až poté Pomsta Sithů .
  5. Lop & Eight - Tento pokrývá období sedmi let, kdy Impérium mělo nepopiratelnou kontrolu nad galaxií. To jej umístí na konec mezery mezi Pomsta Sithů a Rogue One: Příběh Star Wars .
  6. Tatooine Rhapsody – Objevení se tolika hlavních postav Star Wars – Boba Fett, Jabba Hutt, Bib Fortuna, Mos Eisley cantina – to umisťuje nejblíže k původní trilogii, pravděpodobně kolem událostí z roku Nová naděje .
  7. Dvojčata - Tohle je šílený a ze všech kraťasů nejtěžší na výrobu kanónu, protože hraje dvojčata ovládající Sílu, která slouží jako velitelé imperiálního hvězdného torpédoborce schopného zničit planetu. To si protiřečí... tolik... ale estetika tohoto krátkého filmu je do značné míry stejná jako u původní trilogie.
  8. Souboj - Tito bandité jsou bývalí Stormtroopeři (nebo hulváti v rozmlácených stormtrooperských brněních), kteří zbyli z války proti povstání. To zařazuje The Duel Mandalorian území.
  9. Devátý Jedi - Na začátku tohoto je zmíněno, že od doby, kdy byli Jediové na vrcholu, prošly generace. To znamená, že by se to mohlo odehrát zhruba 100 let poté Skrytá hrozba , což by znamenalo zhruba 40 let poté Vzestup Skywalkera .

Jak to zní? Kdo ví – možná jejich sledování v tomto pořadí způsobí, že se objeví sdílený příběh. Nechte přejídání a teoretizování začít!

Proud Star Wars: Visions na Disney+