Streamujte Nebo Přeskočte

Streamujte nebo přeskočte: „Severance“ na Apple TV+, seriál režírovaný Benem Stillerem, který posouvá rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem do extrému

Jaký Film Vidět?
 

Je to mnoho, mnoho let, co jsme měli každodenní práci v kanceláři, a nejsme si jisti, zda se někdy vrátíme. Stropní zářivky, kóje vysávající duše nebo otevřené sezení, snášení hloupých vtipů s vašimi spolupracovníky nebo jiných vtipů... fuj. Co kdyby ale existoval postup, díky kterému zapomenete na svůj pracovní život hned po odchodu z kanceláře a po návratu zapomenete na své trápení doma?

ODDĚLENÍ: STREAMOVAT NEBO PŘESKOČIT?

Úvodní záběr: Slyšíme hlas, který říká, kdo jsi? opakovaně. Na stole v konferenční místnosti leží žena tváří dolů.na jakém kanálu je hra osu

Podstata: Žena se probudí, uslyší náročný hlas a přemýšlí, kde je. Snaží se opustit místnost, ale nejde to. Hlas si okamžitě uvědomí, že než se jí zeptal na standardní dotazník, potřeboval udělat přátelštější preambuli.Pak jsme se dostali na masivní parkoviště obrovské kancelářské budovy. Mark (Adam Scott) sedí ve svém autě a vzlyká. Vejde do budovy pro Lumon, společnost, pro kterou pracuje, a jde na podlaží Sever’d. Ve výtahu dolů se jeho tvář změní a on odchází dlouhými, sterilními chodbami do své kanceláře s trochou úsměvu na tváři.

Působí ve skupině Macrodata Refinement se stejně naštípanými Dylanem (Zach Cherry) a Irvingem (John Turturro). Je šokován, když tam není jeho dobrý přítel z práce Petey (Yul Vazquez). To ale rychle zjistí, když ho jeho šéf Milchick (Tramell Tillman) vezme k Harmony Cobel (Patricia Arquette), která má na starosti parket. Petey byl propuštěn a nyní se Mark stává vedoucím oddělení.Jeho prvním úkolem je nasměrovat novou stážistku jménem Helly (Britt Lower) na podlahu Sever’d. Nejde to dobře; hodí mu reproduktor telefonu na hlavu. Nakonec to ale pochopí a uvidí video, jak vysvětluje, že dobrovolně podstoupila proceduru, která odděluje vzpomínky na její pracovní život od domácího života. Když je na podlaze Sever’d, nemá tušení, kdo je venku, a když je mimo práci, nemá tušení, co se na tom patře děje.

Mimo práci dostane Mark od společnosti kartičku s vysvětlením řezu na hlavě s restaurací.gif'attachment_1074493' class='wp-caption alignnone aligncenter'>

Foto: Apple TV+Jaké pořady vám to připomene? Pomalá, dystopická atmosféra Odstupné , kterou vytvořil Dan Erickson a režíroval Ben Stiller, má rozhodně podobnou atmosféru jako série Vývojáři , s trochou 2001: Vesmírná odysea přimíchala se strnulost poloviny století.

Náš odběr: Odstupné je jistě pomalé hoření; v první epizodě se toho hodně naučíte, ale zdá se, že Stiller dává epizodám velký prostor k vydechnutí, aby vás zahalil do dystopického prostředí Lumonu, než se ponoří do srdce příběhu.

Vidíme to ve dvou případech: Mark prochází něčím, co vypadá jako nekonečné bludiště chodeb, aby se dostal do své kanceláře, a Helly se snaží vyjít na schodiště, aby se ocitla zpět ve stejné chodbě. Mohla být každá z těchto scén zkrácena o třetinu? Tak určitě. Ale chápeme, o co se tu Stiller snaží.

Snaží se vytvořit prostředí, které je sterilní, zaplavené fluorescenčním světlem. Estetika poloviny století přidává na tvrdosti. Vnější svět je studený a šedý. Je navržen tak, aby vám byl nepříjemný, a stimulace navržena tak, aby vás ukolébala do trochu ospalého stavu. Jakmile Mark přijme Peteyho jeho nabídku, aby zjistil, co se přesně děje s projektem Severance, myslíme si, že se věci zvednou.

Jediným velkým výkonem, který jsme v první epizodě neviděli, byl Christopher Walken, který hraje dělníka jménem Burt. Nemáme ponětí, co dělá, ale těšíme se, až uvidíme jeho výkon, protože Christopher Walken v podivném, strohém, dystopickém příběhu mačká všechna naše tlačítka. Ale Stiller dokázal sestavit fantastické obsazení, přičemž Scott podal překvapivě působivý výkon, vzhledem k tomu, že je jediný, koho vidíme v práci i v osobním životě (alespoň prozatím). Jeho přepínání tam a zpět je jemné, ale dobře definované.

Jsme zvědaví, proč je horní verze Marka tak osamělá a depresivní. Představovali bychom si, že je to ovlivnění procedurou oddělení, ale jsme zvědaví, jaký mohl být jeho život, než dostal implantát.

Sex a kůže: V první epizodě nic.

Výstřel na rozloučenou: Vidíme, kdo je Markova sousedka, paní Selvigová, a má velmi známou tvář.

Sleeper Star: Těžko říct, že John Turturro je spáč, ale jeho pohled na Irvinga znovu ukazuje, že má jeden ze širších hereckých záběrů. Irving je nejen hanebný, ale zároveň praštěný.

Most Pilot-y Line: Žádné jsme nenašli.

Naše výzva: STREAMOVAT TO. Odstupné je hodně slibný, a to i po zpomalené první epizodě, hlavně kvůli fantastickým výkonům a protože Stiller vytvořil svět, díky kterému jsme zvědaví, když se přesouváme na sedadlech s extrémním nepohodlím.

Joel Keller ( @joelkeller ) píše o jídle, zábavě, rodičovství a technice, ale nedělá si legraci: je to televizní narkoman. Jeho psaní se objevilo v New York Times, Slate, Salon, RollingStone.com , VanityFair.com , Fast Company a jinde.