Streamujte to nebo přeskočte: ‚Vulkán: Záchrana z Whakaari‘ na Netflixu, dokumentární film o útěku před přírodní katastrofou, která postrádá oheň

Jaký Film Vidět?
 

Jestli Leonardo DiCaprio něco miluje víc než dívku do 25 let, je to cokoliv, co se týká přírody. Takže by nemělo být žádným překvapením, že plácl své jméno na nový dokument Netflix Volcano: Záchrana z Whakaari , trýznivý příběh o erupci sopky Kiwi v roce 2019, která si vyžádala 22 životů a ovlivnila bezpočet dalších. Jak popisuje incident jeden z přeživších, je to pohled na přírodní úkaz, který ukazuje matce přírodě její nejkrásnější a zároveň nejsmrtelnější.SOpka: ZÁCHRANA Z WHAKAARI : STREAMOVAT NEBO PŘESKOČIT?

Podstata: Dokumentarista Rory Kennedy představí divákům široké obsazení postav, které se 9. prosince 2019 ocitly na novozélandském sopečném ostrově Whakaari (zhruba přeloženo jako „Bílý ostrov“). Všichni od páru na líbánkách přes rodinu až po široké spektrum turistů ekonomika skončila svázaná přírodní katastrofou jako žádný jiný osudný den. Na rozdíl od havajské sopky s vizuálně přitažlivými lávovými proudy Whakaari obchoduje s kouřem, popelem a horninou jako s vnějšími projevy geologické aktivity pod povrchem. Tento zvláštní řev zuřivosti vypustil do vzduchu naprosto gigantický oblak plynu, který vedl většinu k utrpění kritických nebo život ukončujících popálenin. Film skládá dohromady skupinu přeživších, aby vyprávěl příběh, jak se jim odvíjel.Jaké filmy vám to připomene?: Tento dokument je umístěn někde mezi dramatickou taktickou operací záchrany thajské jeskyně zdokumentovanou v Záchrana a totální ekologická zuřivost beletrizovaných Everest . (Algoritmus Netflixu musí opravdu vědět něco o tom, že tento pilíř obsahu funguje dobře, protože právě vydali krátké dokumenty Aftershock: Everest a zemětřesení v Nepálu v podobném duchu.)datum vydání power ghost sezóny 2
Foto: Netflix

Výkon, který stojí za zhlédnutí: Všichni vystupujeme pořád, jak vám řeknou sociologové, ačkoli to tady nikdo nedělá vědomě nebo se záměrem fikce. Nejúžasnější osoba, kterou lze poslouchat Sopka , ačkoli, je pilot vrtulníku Brian Depauw. S ostrovem je dostatečně obeznámen, absolvoval tam mnoho letů, ale zároveň to zažívá trochu čerstvě, protože den erupce byl jeho prvním samostatným letem s návštěvníky.

Nezapomenutelný dialog: Tato statistika nebyla vaší pravdivou ověřena, ale začnu tuto skutečnost od přeživšího Jesse Langforda považovat za evangelium: „Máte nejvyšší pravděpodobnost, že přežijete jakýkoli druh traumatu, pokud dostanete lékařskou pomoc během první hodiny. “Sex a kůže: Jediná kůže, kterou zde vidíte, je silně spálené maso. Je to přežití, nikoli sexualita, co je přirozeným impulsem, který pohání lidi ve filmu.

alexandra kyle 13 bude 30

Náš odběr: Prostě není dostatek záběrů, které by ospravedlnily celovečerní dokument o tomto incidentu, a to je pochopitelné! Všichni na ostrově, kteří přežili erupci, se více soustředili na svůj život, než na uspokojení. Ale příběh, který vyvolává tak dramatické obrazy, a přesto vyžaduje těžké imaginativní pozdvižení prostřednictvím směsi nehybných záběrů a rozhovorů s mluvícími hlavami, prostě nestačí k udržení pozornosti na celou hodinu a půl. Režisér Rory Kennedy nenašel přitažlivost nad rámec vytvoření živého historického dokumentu. Pokusy dodat tragédii politický rozměr poukázáním na to, jak nikdo nepřijal odpovědnost, se cítí okopaný a nucený.Naše výzva: PŘESKOČ TO. Počkejte, až Roland Emmerich a jemu podobní z této události udělají hollywoodskou vizuální podívanou nebo možná sérii audio podcastů, která půjde opačným směrem. Sopka sídlí někde v kašovitém středu mezi formami obsahu a Kennedy si jen vybere takovou, která se opravdu nehodí k materiálům, které má k dispozici.

Marshall Shaffer je filmový novinář na volné noze žijící v New Yorku. Kromě h-townhome se jeho práce objevily také na Slashfilmu, Slantu, Little White Lies a mnoha dalších outletech. Jednoho dne si každý uvědomí, jakou má pravdu Spring Breakers.

beth dutton a rip