Jiný

„Twilight“ na Netflixu je perfektní filmová noc opilců pro Vax Girl Summer

Jaký Film Vidět?
 

Už jste slyšeli dobré slovo? Všech pět Soumrak filmy jsou teď streamování na Netflixu a jsem tu, abych vám řekl, že neexistuje lepší film, který byste mohli sledovat v opilosti s přáteli, než film z roku 2008 Soumrak film. A kdy je lepší čas vymáčknout sedm svých nejbližších očkovaných přátel na gauči pro čtyři, než léto 2021, alias Vax Girl Summer?

Spravedlivé varování: Sledování roku 2008 Soumrak film v roce 2021 vyvolá spoustu emocí. Bude se stydět, zvláště ti z nás, kteří se v den zahájení objevili o dvě hodiny dříve před půlnočním promítáním filmu. Bude tu nostalgie, po jednodušší době, kdy jsme si mysleli, že 108letý upír, který sleduje 17letého člověka, jak jí houbové ravioli, je vrcholem romantiky. Bude nedůvěra, že film jako tento nejenže vznikl, ale byl jedním z nejvýdělečnějších filmů roku. A bude radost z té nejednoznačně vynikající upíří baseballové scény.Je důležité pochopit, jak velký humbuk kolem tohoto filmu byl. Román Stephenie Meyerové z roku 2005 Soumrak byla největší věc od té doby Harry Potter a každá 13letá dívka měla kopii. Tohle byla vážná věc. Ale zpětně, všechno na tom filmu je veselý, nezáměrný tábor. Catherine Hardwicke, tehdy nejlépe známá jako režisérka kriticky nezávislého filmu pro teenagery Třináct , se pokusila roztříštit svou uměleckou vizi s odpadovým materiálem pro romantiku a výsledkem je podivné tajemné údolí. Kamera se přibližuje, třese a bičuje v podivných úhlech, zatímco dospívající upír se třpytí na slunci. Všechno je tak strašně modré a ono cítí jako horor, ale děj nenavazuje na žádný z hororových hitů.

Vezměme si například scénu, kde se Bella Swan ( Kristen Stewart ) poprvé setká se svým milostným zájmem, s upírem Edwardem Cullenem ( Robert Pattinson ), který z jakéhokoli důvodu tráví svá nesmrtelná léta na veřejné střední škole. Bella, nová studentka školy, sedí vedle Edwarda na hodině biologie, a jak každý, kdo viděl film, ví, pro upíra voní neodolatelně. Ale bez kontextu se scéna odehrává tak, že Edward je tak znechucen Belliným tělesným pachem, že bude zvracet přímo na stůl.

Foto: Summit EntertainmentPak jsou tu Bellini lidští přátelé, včetně Anny Kendrickové, která hrála Bellinu mělkou přítelkyni Jessicu, než se stala hvězdou. Kendrick je jedním z mála lidí ve filmu, kteří jsou záměrně veselí, ale mým osobním oblíbencem z lidské posádky je Eric, kterého hraje herec Justin Chon. Ačkoli nemůže mít více než pět minut obrazovky, Chon vstoupil Soumrak historii fandomu za dodání jednoho z nevysvětlitelně nejveselejších citátů ságy: Bello, podívej. je to červ.

Foto: Summit EntertainmentJe těžké vysvětlit, proč je tento okamžik tak šíleně zábavný. Snad jen stručně shrnuje jak bizarní tento horečný sen o filmu skutečně je. Ale také bych tvrdil, že Bello, podívej. je to červ. je ve skutečnosti an velmi přesné zobrazení středoškolského chlapeckého humoru v roce 2008. Is Soumrak vlastně mistrovské dílo pro teenagery? Pouze čas ukáže.

Ale neoddiskutovatelný vrchol každého Soumrak rewatch, zvláště pokud je v tom alkohol, je upíří baseballová scéna. Je to jedna z mála sekvencí ve filmu, která vyvolává zamýšlenou reakci publika, což je, že upíří baseball absolutně vládne. Celá rodina Cullenových – obdařená super silou, super rychlostí a dalšími super upířími schopnostmi – seznamuje Bellu s jejich verzí baseballu, který se musí hrát pouze pod rouškou bouřky. Proč? Protože udeřili do míče tak silně, zní to jako rána hromu. Tato scéna doplněná o Muse’s Supermassive Black Hole – napsaná pro film a pravděpodobně jedna z nejlepších věcí, které tyto filmy vyprodukovaly – je čistá zábava.

Soumrak baseballová scéna

Foto: Summit Entertainment

Střih a kaskadérské kousky jsou skutečně působivé, zvláště vezmeme-li v úvahu, že tento film je téměř 15 let starý. Přiměli jste Edwarda, aby rychle vyrazil do lesa, aby Rosalie vytáhl ven, přiměli jste Jaspera, aby udělal tento sladký netopýr, Alice před každým nadhozem ukázala nohu v dokonalé póze baleríny, máte Edwarda a Emmett do sebe narazil ve vzduchu a Rosalie říká Emmettovi můj opičák. Je to zkrátka dokonalá scéna.

Koukni se. Některé filmy jsou tak špatné, tak naprosto hrozné, že není zábavné je sledovat, dokonce i ironicky. (Dívám se na tebe, Space Jam: Nové dědictví .) Soumrak není takový. Při sledování se nikdy nebudete nudit Soumrak. Vždy budete příliš zaneprázdněni krčením se z nepoužitelných rozpaků nad zvláštním dialogem nebo křičením nad hereckými volbami Roberta Pattinsona nebo křičením na Bellu, že se rozhodla špatně, vždy. Na konci noci možná zjistíte, že si to myslíte Soumrak je vlastně dobrý. Nebo možná přijdete s přesvědčením, že je to nejhorší film všech dob. Ať tak či onak, raději se pevně drž, pavoučí opice, protože se díváš Soumrak je zaručeně dobrý čas. Díky za to, Netflix.

Kde sledovat Soumrak