Fronta A A

Rozhovor s Deborah Snyder: Liga spravedlnosti Zacka Snydera

Jaký Film Vidět?
 

Deborah Snyder je se svým manželem Zackem Snyderem od začátku cesty manželského páru do DC Extended Universe. Pracovala jako producentka na Muž z oceli (2013), Batman v Superman: Dawn of Justice (2016), Zázračná žena (2017), a jako výkonný producent dne Sebevražedný oddíl (2016) a Aquaman (2018). Takže po všech těch letech strávených s těmi superhrdiny a jejich příběhem jí prasklo srdce, když viděla vyvrcholení její a Zackovy práce v roce 2017 liga spravedlnosti .

Bylo to tak radikálně odlišné, řekl Snyder ovi. Jen zlomení srdce pracovat na něčem tak dlouhou dobu a mít to tak odlišné.Pár opustil film po tragické smrti své dcery a Avengers Režisér Joss Whedon, který již připravoval produkční scénář, byl pověřen dokončením režijní práce. Výsledkem bylo něco tak odlišného od toho, co si Zack Snyder představoval, a Deborah Snyder slíbila, že manželovi film nikdy nedovolí vidět.Ale nyní - po tvrdě vybojované a občas toxické kampani fanoušků na # ReleaseTheSnyderCut - byla vize Snyders realizována. Liga spravedlnosti Zacka Snydera je čtyři hodiny dlouhý a bude uveden na HBO Max 18. března. hovořil s producentkou Deborah Snyder o tom, jak ona a Zack recitují film, důvod pro poměr stran 4: 3 a možnost liga spravedlnosti pokračování.

Rozhodující: Četl jsem Vanity Fair že jste sledovali 2017 J. liga ustice filmu, a ty jsi odešel s přísahou, že nikdy nedovolíš svému manželovi ten film vidět. Co jste viděli v tom filmu, který vás vedl k tomuto slibu?Deborah Snyder: Když jste do těchto postav tak investovaní - a víte, pro nás je to s nimi 11letá zkušenost - a plánovali jste, co chcete ve světě dělat, a pracovali jste na scénáře, a to zejména pro režiséra, který tam opravdu dává své vlastní… Je to jejich osobní vize. Obzvláště pro Zacka, protože má rozhodně úhel pohledu. Když jsem viděl ten původní film - a bez soudu -, byla to úplně jiná vize, než jakou máme pro film. Jakmile jsme ustoupili, nebylo to, jako bychom se přihlašovali nebo dávali poznámky. Potřebovali jsme čas, abychom byli s rodinou. Bylo to tak radikálně odlišné. Nevěděli jsme, že tu dnes budeme sedět a Zack ve skutečnosti dokončí svou vizi. Takže si myslím, že jen zlomení srdce pracovat na něčem tak dlouhou dobu a mít to tak odlišné. To byla akumulace Muž z oceli , BvS , a teď liga spravedlnosti . Myslím, že to, že jsem tuto vizi nemohl dokončit, byla ta srdcervoucí část.

A teď jste dokončili svoji vizi. Nový film má čtyři hodiny rozdělené do šesti částí plus epilog. Vzhledem k tomuto formátu a vzhledem k tomu, že přichází na HBO Max, proč jej nevydat jako minisérii?Sledujte patrioti vs účty online zdarma

Zpočátku jsme o tom mluvili. Myslím, že jsme si řekli: Budou to čtyři části. Ale když HBO [Max] spustili, dozvěděli se hodně o tom, co diváci chtějí. A zdá se, že lidé chtějí, aby to mohli sledovat, zejména se streamovacími službami, ve svém vlastním čase. Někteří to budou sledovat a budou sledovat celé čtyři hodiny. A pak jsou tu další lidé [kteří to budou sledovat po částech]. A jsou tu části, které tematicky fungují opravdu dobře, pro případ, že byste chtěli sledovat jen jednu nebo dvě části. Co udělali, inženýři, vytvořili časovou osu ve spodní části obrazovky. Jsou tam malé prohlubně. Takže můžete snadno najít součásti nebo se chcete vrátit, máte oblíbenou část, můžete se vrátit opravdu snadno.

Chtěli jsme se ujistit, že fanoušci dostali zážitek, který chtěli, víte, a oni to museli vidět najednou. Myslím, že bylo několik vydání, kde fanoušci chtěli víc. Jak se věci uvolňují, existují různé modely. Myslím, že to byl dobrý způsob, jak dosáhnout obou věcí.

Další neobvyklou volbou je poměr stran 4: 3. Jaké jsou důvody tohoto formátu?

Film byl původně natočen tímto způsobem. Nezapomeňte, že to bylo určeno pro uvedení do kina a mělo to být vydání IMAX. Ale teď, když to bylo na HBO Max, Zack nechtěl měnit poměr stran, protože všechno bylo takto orámováno. A je to také, jen si myslím, že je to tak jedinečné. Získáváte tolik obrázku, vidíte mnohem víc. Pokud bychom se pak rozhodli to jen useknout, ztratili bychom část rámu. Bylo tedy opravdu důležité zachovat poměr stran, protože tak to původně mělo být. Tak to bylo natočeno. Tak byly provedeny vizuální efekty.

Kolik ze záběrů v tomto novém filmu existovalo do roku 2017? Už tehdy jsme slyšeli zprávy, že Zack měl čtyřhodinový střih filmu, ale díky oznámení HBO Max to znělo, jako by vznikl Snyder Cut.

Vždy máme režisérské střihy všeho, co děláme. Měli jsme tuto delší verzi filmu. V jednu chvíli si myslím, že Zack byl jako, no, možná tato delší verze - protože to bylo před HBO Max, než to mohlo být za čtyři hodiny - buď to bude na DVD, nebo [na streamování], nyní streamování toto umožňuje možný. Nebude to ale divadelní vydání. Všechno existovalo. Jediná věc, kterou jsme natočili, bylo to, že jsme vyzvedli jednu scénu a na konci jsme udělali scénu Batman / Joker. Takže jsme stříleli tři dny. Všechny ty záběry existovaly. Ale to, co neexistovalo, byly všechny vizuální efekty. Museli jsme dokončit přes 2 560 výstřelů vizuálních efektů. Skóre, měli jsme hotová některá témata, ale nic nebylo organizováno. Tom [Holkenborg] musel v podstatě udělat celé čtyřhodinové skóre.

A mysleli jsme si, že ta verze je jen pro nás, pro naši rodinu a přátele. Jakmile tedy HBO Max řekl: „Hele, chtěli byste to udělat? Zack byl jako: No, dovolte mi, abych se vrátil a stejně jako, víte, odstraňte to, nebo zjistěte, jestli existuje další záběr. Udělali jsme nějakou práci na řezu. Pak už to bylo jen dokončit. Byla to velká práce při jeho dokončování, protože Zack se chtěl vrátit k původním modelům postav. Vizuální efekty byly provedeny, ale byly provedeny způsobem, který vizuálně nepracoval s jeho paletou. Takže jsme museli opakovat ty výstřely. Stejně jako některá pozadí vypadala jinak. Měli odlišný vzhled a dojem, což je podle mého názoru docela zřejmé, když vidíte dva filmy. Bylo tedy spousta práce, kterou jsme museli vrátit zpět a znovu, stejně jako nová práce postav, jako Darkseid, který nebyl v originále.

Jeden rozdíl oproti originálu, který jsem ocenil, byl způsob, jakým byla Wonder Woman zastřelena. První film byl kritizován za to, že ji objektivizoval , a tento film obsahuje mnohem méně záběrů jejího zadku, abych byl upřímný. Jak úmyslná byla tato změna?

Poslouchej, myslím, že Zack má ve svých filmech vždy silné ženy. Pro Wonder Woman si myslím, že bylo důležité ukázat, že je vícerozměrná. Může být zranitelná a citlivá, ale je také super silná a je to divoká bojovnice. Takto jsme ji vždy chtěli ukázat. Miluji některé z linií, které nebyly v divadelním střihu - jako když se malá dívka zeptala: Mohu někdy být tebou? Můžete být čímkoli chcete být. Protože taková je Wonder Woman. Posiluje. A všichni jsme Wonder Woman. Myslím, že to je stále velká část jejího poselství. Takže jsem rád, že se vám to líbilo, protože to bylo pro nás důležité.

Film končí obrovským cliffhangerem - velkým odhalením postavy - který má pocit, že připravuje pokračování. Chystáte se pronásledovat další? liga spravedlnosti film? Je to možnost?

Myslím, že Warner Brothers se posunuli jiným směrem. Ve vývoji mají spoustu filmů. Pro nás to bylo o dokončení toho, co jsme začali, a vlastně získání liga spravedlnosti přijít společně. Nechtěli jsme ale film změnit. Měl to být cliffhanger. Byly tam dva další filmy, o kterých měl Zack nápady. Chtěli jsme, aby to byla původní verze. Takže, abychom to začali měnit, nám to nepřipadalo organické. Záměrem bylo umístit na obrazovku původní Zackovu vizi.

Ale víte, pokud jde o nás, myslím, poslouchejte, existuje tolik příběhů, které chceme vyprávět a které jsou venku. A myslím, že tato cesta byla tak skvělá. K dosažení tohoto bodu bylo zapotřebí hodně tvrdé práce. Myslím, že si ten okamžik jen užíváme, protože jsme neměli šanci zachytit dech z celé produkce a termínů jejího dodání včas.

Tento rozhovor byl upraven kvůli jasnosti a délce.

kolik epizod Yellowstone

Hodinky Liga spravedlnosti Zacka Snydera na HBO Max