Fronta A A

Režisér Josh Greenbaum o tom, jak je George Lazenby ve skutečném životě James Bond a „Stát se Bondem“ Poignantný milostný příběh |

Jaký Film Vidět?
 

Kam streamovat:

Stát se Bondem

Běží na Reelgood

Stát se Bondem není váš typický dokument, což je vhodné vzhledem k tomu, že filmová hvězda George Lazenby prožila mimořádně netypický život. Nyní streamování na Hulu , Stát se Bondem zaznamenává neuvěřitelnou cestu Lazenbyho od chudého australského automechanika bez hereckých zkušeností k přistání role Jamese Bonda v roce 1969 V tajné službě Jejího Veličenstva . K legendě Lazenby se přidal nový model 007, který dostal příležitost zahrát si v dalších šesti bondovkách a podpisový bonus 1 milion dolarů. Jeho odpověď? Ne. Jsem v pohodě.

Příběh cizince než fikce je uveden do života inovativním stylem režiséra Josha Greenbauma, který kombinuje tradiční dokumentární vyprávění s rekonstrukcemi příběhu a vytváří jedinečný hybrid, který je stejně poutavý i osvěžující originálně. Když hovořil s Greenbaumem o svém novém dokumentu, odhalil svůj nekonvenční přístup k tvorbě Stát se Bondem se zrodil z jeho úplně prvního setkání s nekonečně charismatickým Lazenbym. George Lazenby.chyba kola štěstí

Měli jsme dvou a půlhodinový oběd a během pěti minut jsem ho úplně získal, řekl nám Greenbaum. Je to fantastický vypravěč, což byl obrovský prvek. Má skvělý příběh, ale je také schopen ho dobře vyprávět. A co je důležitější, myšlenka na formát filmu se zrodila z toho, že tak podrobně vzpomíná na příběhy.Greenbaum nepřeháněl. Během nedávného promítání filmu si Lazenby nemohl vybavit pouze poznávací značku automobilu svého strýce, který ukradl, když mu bylo šest let (jo, šestiletá ), ale také vyprávěl o dalších šesti poznávacích značkách automobilu svého strýce. Tento typ odvolání v kombinaci s vrozenou atmosférou Lazenbyho pro vyprávění příběhů vedl k Greenbaumově zábavnému, vynalézavému režijnímu přístupu Stát se Bondem .

To mě inspirovalo k myšlence: „Páni, mohli bychom opravdu dělat nějaké zábavné rekreace v tónu nebo stylu, který se v dokumentu nikdy předtím neudělal.Nepravděpodobný výstup bývalého automechanika, který se stane novou tváří jedné z nejznámějších franšíz v Hollywoodu, je již naplněn více než dostatečným množstvím intrik, které vás otřásají nebo vás probudí z útlumu nudy, ale jsou to mimo-ohromující specifika, která dělají Lazenbyho příběh tak strhující. Během řady rekonstrukcí jsme svědky sledu nepravděpodobných událostí - krádeže obleku Seana Conneryho z fraku, vkrádání se do konkurzu, lhaní o jeho předchozích divadelních zkušenostech - což vedlo k Georgově nepravděpodobné indukci do bondovského bratrstva.

Jednoduše řečeno: George Lazenby se stal Jamesem Bondem jednoduše chovat se jako James Bond.Foto: Hulu

Fanoušci franšízy tajných agentů si tento poutavý pohled vychutnají v neznámé štěrbině franšízy, ale nemusíte znát své Zlatý prst z vašeho Zlaté oko užít si srdcervoucí milostný příběh podrobně popsaný v dokumentu. Greenbaum šel na své první setkání s očekáváním, že se dozví vše o Lazenbyho cestě k Bondovi, ale místo toho vzbudil jeho zájem Georgeův osobní příběh lásky a ztráty.

Určitě jsem šel na ten oběd s očekáváním: „Dobře, pojďme všichni slyšet o bondovských věcech.“ A myslím, že to je stejná zkušenost, kterou si mnoho lidí prohlédlo. Očekává se, že by to bylo hlavní zaměření. Pro mě, jakmile jsme začali mluvit o jeho životě, byl to nejvíce milostný příběh s Belindou.

Prostě by to nebyl pořádný bondovský příběh bez okouzlující přední dámy, že? Georgeův románek s Belindou je emocionálním centrem filmu. Tolik, že Greenbaum odhalil ten jeden ze základních kamenů Stát se Bondem z hlediska příběhu a tónu byla klasika Roberta Zemeckise Forrest Gump .

Mají podobné vlastnosti v tom, že se George ocitl v těchto bláznivých situacích v historii, téměř díky štěstí nebo náhodě, řekl Greenbaum. Ale opravdu více k věci, skutečná přímka Forrest Gump je Jenny. Je to milostný příběh. A to je to, co mě bavilo v [ Stát se Bondem ] také. Na konci filmu je pro mě opravdu uštěpačné, že očekáváte, že největší lítostí George Lazenbyho je odmítnutí peněz nebo slávy nebo role dělat dalších šest. Faktem je, že toto rozhodnutí vůbec nelituje. Jeho největší lítost je ztracená láska; promarněná příležitost vztahu před lety a roky a lety. A myslím, že je to opravdu uštěpačné a zajímavé, že když jste na cestě ven, je vám 78 let, nejde o peníze ani o kariérní věci, o kterých si myslíte, jsou to vztahy, přátelství a rodina.

Foto: Hulu

Zatímco Stát se Bondem je vybaven řadou hvězdných sil (Josh Lawson ztvárnil Lazenby a ve filmu se objeví Jane Seymour, Jeff Garlin, Jake Johnson a Dana Carvey), nelze popřít, že skutečnou hvězdou je samotný Lazenby, jehož vážnost to vezme nebo nechá vyprávět jak okouzlí, tak zaujme.

Jeden z titulů, s nimiž jsem si neustále pohrával, byl Větší než Bond, protože [George] byl svým způsobem James Bond ještě předtím, než se dokonce ujal role. A myslím, že součástí toho, co ho přimělo to odmítnout, bylo to, že raději nežijete a být James Bond, než předstírat a brát po záběru a být na scéně devět měsíců?

sledujte Clifforda, velkého červeného psa

George Lazenby v zásadě odmítl fiktivní roli Jamese Bonda, aby mohl žít život Jamese Bonda ve skutečnosti.

Myslím, že jakmile dostal Bondovu roli, chtěl ji získat, ale nikdy nechtěl být hercem. Pro některé lidi je bláznivé, že to všechno odmítá, ale pokud se nad tím zamyslíte, bylo to něco, co nikdy nutně nehledal, takže jakmile to udělal a pobavil se, řekl: „Jo, další věc. Chci být motokrosový závodník. Chci dělat nemovitosti. “Koupil plachetnici a cestoval po celém světě. Často jsem říkal, že je jako ten nejzajímavější muž na světě v reálném životě.

Pravda je někdy podivnější než fikce. Je nepravděpodobná cesta George Lazenbyho od mechanika k Jamesi Bondovi spíše toužebným nebo varovným příběhem? Greenbaum věří, že je to první.

Myslím, že se očekává, že je to pravděpodobně varovný příběh, řekl Greenbaum. Jak vidíte ve filmu, tím se stal. Jeho jméno se stalo synonymem pro trochu pointa. Jako: „Nechci být tím člověkem, který dělá tu chybu.“ Takže si myslím, že si každý myslel, že udělal chybu, a myslím, že při opětovném zkoumání jeho života a umožnění mu vyprávět jeho příběh z jeho perspektivy, je to absolutní aspirace. Žil život věrný sám sobě. Napsal svůj vlastní příběh. Je nás jen velmi málo, kdo to může říct.

Proud Stát se Bondem na Hulu