Recenze filmu „Mařenka a Jeníček“: Streamujte jej nebo jej přeskočte? (Hulu, Amazon Prime)

Jaký Film Vidět?
 

Kdysi dávno Hollywood opakoval pohádky ad nauseam, a možná dokud jsme nechtěli zvracet. Tak Mařenka a Jeníček - nyní na Hulu - by mohla být neporovnatelná, život měnící práce, a ti z nás, kteří jsme seděli Červená Karkulka , Sněhurka a lovec , Jack the Giant Slayer a / nebo Jeníček a Mařenka lovci čarodějnic přivítal by to cynickým, biliózním pískáním. A takové pocity potlačuji v maximální možné míře, jak to hodnotím, ale pamatujte, že jsem jen člověk.GRETEL A HANSEL : STREAM TO NEBO SKIP IT?

Podstata: V době mlhy a hladomoru, mlhy a moru a před stomatologií a slušným osvětlením, tam byla malá holka, která byla tak eeeevil, že byla vykázána do hlubokých tmavých lesů, kde číhaly ženy bez tváře. Nebyla to Mařenka, ale bude to relevantní později ve filmu - příliš pozdě na to, abychom se sem dostali, aniž bychom kazili věci. Takže zatím na to zapomeňte a zaměřte se na postavy v názvu: Gretel (Sophia Lillis of To sláva) a její malý bratr Hansel (Samuel Leakey) jsou chudí, chudé děti, bez otce a s matkou, která je šílený šílenec. Jsou posláni na trek lesem, samozřejmě hlubokým a temným, aby žili v klášteře, pravděpodobně jako sirotci, ale Gretel má ducha a nechce s tím mít nic společného, ​​možná proto, že je to jistě tak hrozné, jak to zní, ale také možná je prostě alergická na návyky.Potápějí se v mlze a moru a mlze a bídě a mlze hlubokých temných lesů. Někdy vidí v dálce strašidelné tvary a někdy vidí zvědavé houby na mechu a jejich hlad je přiměje riskovat chuť a dostanou se vysoko do pekla. Poznámka pro sebe: nikdy nejezte zvědavé houby z mechu hlubokých temných lesů, zvláště pokud jste ve filmu bez nálady; halucinace jsou mnohem horší než záchvaty hladu.vedoucí třídy

Každopádně brzy narazili na celočerný dům s A-rámem, přeplněný všemi druhy mastných středověkých pochoutek: lesknoucí se máslový chléb, lesknoucí se selata, lesknoucí se koláče. V cestě, kde sídlí čarodějnice (Alice Krige), čekají na vyskočení a - zmocňují ženy! A také možná sníst Jeníček, ale ne poté, co přesvědčí Gretel, že její bratr je nincompoop jako všichni muži, a že číhat v ní je velká inteligence a síla. Zní to, jako by to bylo lákavé pro teenagera, který si právě přijde na své jako lidská žena, ale je tu věc, že ​​slečna Witchová se určitě jeví jako jedna z těch zlých, její prsty jsou od její práce v kotli černé. Uvolní se Mařenka nebo mu odolá? ŽÁDNÝM ZPŮSOBEM TO Zkazím.

Foto: Everettova sbírkaJaké filmy vám to připomene ?: Terry Gilliam Bratři Grimmové nasáván středně zapomenutelným způsobem, o něco více než tento film. Ale alespoň Mařenka a Jeníček není to parodie na akční film Jeníček a Mařenka lovci čarodějnic byl. A někdy se to kreslí Čarodějnice , aniž byste byli zdaleka tak dobří.

Sledování výkonu: Krige chladí jako čarodějnice, která má pod strašidelným zevnějškem několik vrstev složitosti.ty trubice máš přítele

Památný dialog: Čarodějnice hřebík Gretel stručně: Velmi pochybuji, že klášter je místem pro dívku s takovým působením v kostech.

Pohlaví a kůže: Žádný.

Náš Take: Mařenka a Jeníček Feministický podtext je přesvědčivý, ale ne natolik, aby překonal případ filmu nudná atmosféra . Režisér Osgood Perkins ( Blackcoatova dcera ) vykouzlí některé děsivé vibrace a představí je stylovými vizuálními rozmachy - širokoúhlými objektivy, bohatými sadami - a Carpenteresque synth skóre, vytočí tempo jako rádoby Nicolas Winding-Refn. A nikdy to nepřináší mnohem víc než bezvzduchové cvičení, strnulý dialog, hubené nápady, zploštělé drama, vymačkané napětí. Mařenka se rozprostírá mezi nespoutanou svobodou cesty levé ruky a tíživostí její výchovy a my jsme do toho tak trochu zapojeni, ale její konečné řešení je neuspokojivé a chybí jí hodně jasnosti. Sečteno a podtrženo, pravděpodobně by se měla rozhodnout pro klášter?

Naše výzva: PŘESKOČ TO. Byl jsem téměř očarován Mařenka a Jeníček Pastva pro oční bulvy, ale je to většinou jen hromada prázdné gotiky.

John Serba je spisovatel na volné noze a filmový kritik se sídlem v Grand Rapids v Michiganu. Přečtěte si více o jeho práci na johnserbaatlarge.com nebo ho sledujte na Twitteru: @johnserba .

Hodinky Mařenka a Jeníček na Amazon Prime

kolik stojí hulu živé sporty

Hodinky Mařenka a Jeníček na Hulu