„The Crown“ sezóna 5, epizoda 8, rekapitulace: Panorama, část II

Jaký Film Vidět?
 

Propast mezi Dianou a královskou rodinou Koruna Sezóna 5 Episode 8 je obrovská, ale zdá se, že existuje větší propast mezi nejlepšími představiteli BBC, zpravodajské stanice, která po celá desetiletí poskytuje Británii a Commonwealthu své zprávy.V čele podpory „The Way Things Have Always Been Done“ je Marmaduke Hussey, známý svým přátelům (mezi nimi královna) jako Dukey. Dukey pevně věří, že BBC, stejně jako monarchie, jsou součástí struktury britského života. Změnit je jakýmkoliv způsobem by odstranilo vše, co tvoří Anglii Anglie . Na druhé straně kruhu, na straně „Get With The Times, This Is The '90s“, máme generálního ředitele sítě Johna Birta, který si uvědomuje, že satelitní a kabelové zprávy narušují podíl BBC na trhu, a chce nádraží modernizovat. Při realizaci tohoto cíle se nebojí zatřást věcmi v souladu s tím, co moderní Britové hledají. Proč jsou všechny tyto boje v BBC relevantní? Koruna ? Protože se chystají odvysílat usvědčující rozhovor s princeznou Dianou, který má potenciál poškodit pověst monarchie a pověst samotné BBC.Dukey je tak stará škola, že když na objednávku svolal schůzi představenstva BBC, okamžitě se vysmívá nejen novému pohledu Johna Birta na zpravodajství, ale také jeho oblekům a nazouvákům Armani. Protože každý ví, že nemůžete věřit modernímu muži, který si nezavazuje tkaničky. Ale právě tady je Dukeyova hlava. Role BBC je být „tetičkou“, důvěryhodným, ne-li staromódním hlasem národa, a teta nosí šněrovací boty.film vánoční dům

Princ William v Buckinghamském paláci vykonává práci, kterou mělo každé dítě narozené v 80. letech nebo před 80. léty, práci televizního seřizovače. Když se snaží pomoci zlepšit příjem staré lampové televize své babičky, plácá po vršku a slovně ji napomíná, říká jí, že by to mohlo být na posledních nohách. A pak Imelda Staunton řekne nahlas tu tichou část, slovo M, které se v této sezóně používá tak dlouho, až mě to vyčerpává. Říká: „Zdá se, že měla lepší dny. Dokonce i televize jsou na tomto místě metafory .“ V této sezóně doslova nic není ne metafora, od královniny jachty přes tuto televizi až po BBC. Všechno staré = královna a tady nám to všem přiznává.V kancelářích BBC se Martin Bashir připravuje na rozhovor s Dianou, který se bude konat 5. listopadu, což je také Den Guye Fawkese v Anglii. Každoroční oslava připomíná neúspěšný pokus o život krále Jakuba I. v roce 1605 skupinou katolických demonstrantů, včetně Fawkese, muže odpovědného za střežení výbušnin, které měly zabít krále a zničit budovy parlamentu. Je to den oslav a to znamená, že většina členů královské rodiny bude skotačit, aniž by tušila, že Diana je tajně plánuje všechny vyhodit do vzduchu… metaforicky . Bashir a jeho ředitel zpravodajství jsou zatím jediní v BBC, kteří vědí, že se na tomto rozhovoru pracuje, a když Birtovi řeknou o svém plánu, váhá, aby udělali něco, co by je mohlo tak potenciálně poškodit. Všechno. Mezitím má Hussey pro BBC další plány, konkrétně chce, aby Birt a zpravodajský tým vyvinuli televizní speciál na poctu královně. Birt říká Husseymu, že to zváží, ale celou dobu sedí na sudu Guy Fawkesian se střelným prachem, který je rozhovorem s Dianou, a ví, že když se o tom Hussey dozví, odklopí víko.

Navzdory tomu, že Diana před rozhovorem nakrátko zmrzne a zavolá Bashira, aby ji možná záludně přesvědčil, aby mu důvěřovala, podaří se mu udržet ji pod svým kouzlem a ona se drží plánu, jak to udělat. Po této scéně bezprostředně následuje lekce, kterou princ William dostane v Etonu o významu dne Guye Fawkese a o tom, co znamená spáchat velezradu proti monarchii. William, který dodnes v roce 2022 musí vynakládat energii na odříkávání rozhovoru, který se chystá jeho matka udělat, je po celou dobu lekce nepříjemný. Možná je také unavený z metafor?V noci, kdy se konal rozhovor v Kensingtonském paláci, Bashir a jeho tým jedou naplno Casey Affleck a Scott Caan. Jedenáctka oceánů , převlékla se za instalátory stereo a vezla maskovanou dodávku do svého bytu. Celá královská rodina (včetně Charlese a Camilly, kteří přistupují k velmi veřejným projevům náklonnosti) venku sledují ohňostroje a plápolající ohně, které připomínají Den Guye Fawkese. Diana uvnitř zapálí vlastní pojistku, když se posadí s Bashirem.

gay televizní reality show

Když John Birt uvidí nahrávky rozhovoru, uvědomí si, že to rozhodně není v souladu se starým způsobem BBC, a krátce zpanikaří, protože si uvědomí, že rozhovor přetvoří veřejné mínění o monarchii. A zatímco se Birt potýká s tím, že musí Dukeymu říct, co se chystá vysílat, Diana ví, že na to musí předem upozornit i královnu.

'Poskytla jsem úplný, poměrně upřímný rozhovor BBC,' řekla Diana Elizabeth. Vysvětluje, že chtěla vyprávět svou stranu příběhu, o způsobech, jakými byla nucena trpět, a pro nedostatek sympatií, kterých se jí dostalo od rodiny. Navzdory mnoha pokusům vyjasnit si věci mezi ní a jejími příbuznými soukromě a vždy se jí vyhýbali, Diana říká, že toto veřejné fórum bylo její jedinou alternativou. Královna jí jednoduše řekne: 'Nepřítel, za kterého si mě představuješ, nepřátelství, které si představuješ, že všichni cítíme, je výplod tvé fantazie.'

Je to? ?' ptá se Diana, protože ví, že je podpálena plynem.

jak se dostat na ellen show

Jediná věc, kterou královna zmiňuje a která se Dianě skutečně dostává pod kůži, je to, jak William zareaguje na matčinu, víte, velezradu. 'Je to dítě, má už dost starostí,' říká královna a to Dianu dostane přímo do útrob, ale také je to docela bohaté od ženy, jejíž mateřské instinkty byly čtyři a půl sezóny kritizovány. Nyní. Myslím, pamatujete si před dvěma epizodami, kdy Charles naznačoval, že on a jeho sourozenci by byli uvrženi do veřejné péče, kdyby sociální služby někdy viděly, jak se s nimi zachází? Zpochybnit něčí mateřství je ta nejnižší rána. Je to, jako když se ženy v reality show perou, a tam je nevyslovené pravidlo, že nepřijdete pro něčí děti nebo mateřství. Říkejte mi opilec, říkejte mi coura, ale neopovažujte se mi říkat špatná matka, to je příliš daleko.

Elizabeth řekne Dianě, že ani nebude mít v plánu se na rozhovor dívat, protože v noci, kdy se vysílá, je její 48. výročí svatby. 'Gratulujeme. To bych si pro sebe přála,“ říká Diana před odjezdem. Tento rozhovor jde podstatně lépe, než když Birt řekne Dukeymu o rozhovoru. 'ZABIJ TO! Tohle nás zničí!' on říká. Birta to však nezastaví.

přidat hbo na youtube tv

V noci, kdy probíhal rozhovor, královna zamíří do West Endu, aby se v roce 1995 zúčastnila Royal Variety Performance, a zatímco národ sedí a sleduje Dianino vyprávění, ona má FOMO, když sleduje představení od Dívky snů z „Pouze jedna noc“. Nebudu lhát, způsob, jakým byla tato píseň spojena s některými z největších odhalení Dianina rozhovoru, byl šokující. Dianina tichá, měkká, ale upřímná diskuse o její poporodní depresi, její uznání, že je považována za blázna, její přiznání, že v jejím manželství jsme byli „tři“, prolínající se vzletnými vokály na Broadwayi působily nesourodě, ale Myslím, lyricky, metaforicky , to je žena, která měla pouze jedna noc dostat své city ven, a chlapec to udělal.

Následky byly okamžité. Charles vybuchne, když odhalí, že byl vždy v rozporu s omezeními jeho budoucí role krále. Její nový přítel, doktor Khan, si zřejmě uvědomuje, že pokud bude pokračovat ve vztahu, dostává se do hlubokých sraček. William se zdá být zničený všemi matčinými rozhodnutími. A Dukey nabízí svou rezignaci samotné královně, která je celou věcí zneuctěna. (Královna to odmítá.)

Když epizoda končí, královna, která nyní získala satelitní televizi, si uvědomí, že existuje 100 kanálů a není na co se dívat. Zeptá se svého komorníka na dálkové ovládání Williama: 'Nemohli bychom prostě najít BBC?' Ačkoli je William symbolem nové éry Británie – sám budoucí král – v tuto chvíli, po tom, co udělala jeho matka, rád vyhoví. Stejně jako jeho babička nachází útěchu ve starých způsobech.

Liz Kocan je popkulturní spisovatelka žijící v Massachusetts. Její největší nárok na slávu je čas, kdy vyhrála v herní show Řetězová reakce .