Jak sušit plátky pomeranče

Jaký Film Vidět?
 
Přejít na Recept

Sušené plátky pomeranče jsou pro mnohé sváteční tradicí. Naučte se sušit plátky pomeranče, které můžete použít jako sváteční dekoraci, pomerančový věnec, ozdobu na koktejly a další.Pomeranče jsou symbolem Vánoc od nepaměti. Jako dítě nám Ježíšek vždy jednu nechal na dně punčochy. Jelikož máme na zahradě mnoho citrusových stromů, vždy se snažím vymyslet více způsobů, jak je využít. Mezi oblíbené citrusy v minulosti patří: Pomerančový salátový dresink , Lemon Tahini salátový dresink , Levandulová limonáda , Jahodová limonáda , Citronový nápoj ACV , Marmeláda z kumquatu a klasický Aperol Spritz.Sušení pomerančových plátků na prázdniny je zábavný a snadný projekt, se kterým mohou děti pomoci, a plátky lze využít mnoha způsoby.Jak sušit plátky pomeranče

Můžete použít jakoukoli odrůdu citrusů. Dobře je omyjte a osušte, poté nakrájejte příčně na 1/4-1/8 palcové plátky. Sušení můžete trochu urychlit poplácáním papírovými utěrkami.Umístěte drátěné rošty na velké plechy na pečení. Pokud máte velkou fritézu nebo sušičku, můžete ji použít také. Pokud nemáte stojan, který by se vešel na vaše plechy, vyložte je pergamenem a pečte přímo na plechu, přičemž v polovině otočte pomeranče. Nejlepší je však vařit na mřížce.

Plátky jsou hotové, když jsou na dotek suché. Nepřevařujte, jinak zhnědnou. Před použitím zcela vychlaďte, po vychladnutí budou křupavé.Jak používat sušené plátky pomeranče

Oranžová girlanda

Sušené plátky pomeranče lze navléknout na nit nebo provázek a vytvořit tak jednotlivé ozdoby na vánoční stromeček nebo girlandu. Jsou také krásným doplňkem svátečních věnců.

Obloha na sušený citrusový koktejl

Přidejte misku sušených citrusových plátků do svého barového vozíku pro snadnou ozdobu koktejlů nebo přidejte barvu na své uzenářské desky. Vyzkoušejte je u nás Snadné svařené víno nebo podávané s naším Veganské perníčky .

Podívejte se na tento příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Lori Stern (@loriastern)

Pomerančové chipsy

Svačina na sušených pomerančových lupíncích. Zábavné je namáčet si je do jogurtu nebo udělat luxusní pochoutku namáčením do hořké čokolády a polevou se sušenými květy a la Loria Sternová .

Pokračujte na Obsah

Ingredience

  • 4 pomeranče (nebo jiné citrusy jako grapefruit, citrony, limetky)

Instrukce

  1. Předehřejte troubu na 175 ° F.
  2. Pomeranče omyjte a osušte, poté nakrájejte příčně na ⅛ palce silné.
  3. Plátky položte v jedné vrstvě na plechy s drátěnými mřížkami.
  4. Vařte 4–6 hodin, dokud nebude suchý na dotek, a každých pár hodin otočte, aby bylo vaření rovnoměrné.
  5. Před uložením nebo použitím zcela vychladněte. Skladujte ve vzduchotěsné nádobě při pokojové teplotě po dobu až jednoho měsíce.

Poznámky

Použití vašich sušených pomerančů


  • Používejte jako ozdoby na koktejly nebo uzeniny.
  • Svačina na sušených pomerančových lupíncích.
  • Namáčíme v rozpuštěné hořké čokoládě a necháme zaschnout.
  • Chcete-li vytvořit pomerančovou girlandu, pomocí párátka vytvořte díru poblíž jednoho okraje pomeranče, těsně pod slupkou a dřeň. Případně použijte jehlu a nit.
Výživové informace:
Výtěžek: 6 Velikost porce: 1/10 receptu
Množství na porci: Kalorie: 46 Celkový tuk: 0 g Nasycený tuk: 0 g Trans tuky: 0 g Nenasycené tuky: 0 g Cholesterol: 0 mg Sodík: 1 mg Sacharidy: 12 g Vlákno: 2g Cukr: 8 g Protein: 1 g

Nutriční informace jsou automaticky vypočítávány pomocí Nutritionix. Nejsem odborník na výživu a nemohu zaručit přesnost. Pokud vaše zdraví závisí na nutričních informacích, počítejte prosím znovu pomocí své oblíbené kalkulačky.